ראשי » התגברו על הכעס

התגברו על הכעס

התגברו על הכעס

"נניח שיש לך את הנטייה להתרגז בקלות. מה שעלייך לעשות הוא זה: ברגע שהכעס עבר, לך ושב ביחידות. אז, התחרט על הכעס שלך והתפלל לאלוהים שלך, או לאמא אדמה. חפש את העזרה להפטר מכך. נסה להיות מודע לתוצאות השליליות של הכעס עבורך. כשאתה כועס על מישהו האיזון המנטאלי מופר. היכולת להבחין בין עיקר לטפל משתבשת לחלוטין. אתה אומר מה שבא (נכנס) לך לראש באותו הרגע, ומתנהג בהתאם. יתכן כי אפילו תאמר מילים אכזריות לאישתך או לילדיך, לאביך או לאימך. ברגע שאתה מאבד את היכולת להבחין בין עיקר לטפל, אתה מסוגל אפילו להרוג. ברגע שאנו חושבים ומתנהגים בכעס, אנו מאבדים הרבה מהאנרגיה החיובית שלנו. היה מודע לאמת גדולה זו, שהרגשות השליליים יסללו לך את הדרך להרס עצמי, ובכנות נסה והתאמץ להתגבר עליהם."

מציאת זמן

"דבר אינו קשה לאלו שבאמת רוצים. לשם כך עלינו לרצות בכנות לעשות זאת. עליך לבלות לפחות יום אחד בשבוע ביחידות, ולבצע סאדנה, תרגול רוחני. יתכן כי יש לך מחוייבויות ועבודה לעשות. עדיין, יום אחד צריך להיות נבדל. אינך לוקח יום מחלה אם אינך חש בטוב, אפילו אם יש הרבה עבודה? אינך לוקח יום חופש כדי להשתתף בשמחה משפחתית? כמה חשוב הוא זה? לכן, לפחות יום אחד בשבוע הקדש לסאדנה שלך, במקום שמאפשר זאת. ובצע SEVA (שירות ללא תמורה). יום זה יחזק בך את האחווה והאהבה ,גם בתוך משפחתך."

אל תדחה חיים רוחניים

"ילדי, אל תחשבו שתוכלו להתחיל לחיות חיים רוחניים לאחר שתספקו את כל הרצונות שלכם. הרצונות והיצרים הארציים רק יתגברו עוד ועוד. זהו מעגל ללא מוצא. ברגע שרצון אחד בא אל סיפוקו, אחר מחליף את מקומו. אם מישהו חושב להתחיל בדרך של חיים רוחניים אחרי הגשמת כל המאווים והרצונות, זה בדיוק כמו אדם שמחכה שיגמרו הגלים לפני שהוא נכנס לים."