ראשי » אהבה וחמלה

אהבה וחמלה

ישנה אהבה וישנה אהבה. אתה אוהב את משפחתך, אביך ,אימך, אחות, אח, בעל, אישה וכדומה. אבל אתה לא אוהב את השכן שלך. אנו אוהבים את בנינו ובנותינו אך לא את כל הילדים. אנחנו אוהבים את אבינו ואימנו, אך לא את ההורים של כולם. אנחנו אוהבים את הדת שלנו אך איננו אוהבים את כל הדתות. באותו האופן, אנחנו אוהבים את הארץ שלנו אבל לא את כל ארצות העולם.
לכן זו אינה אהבה. זו אהבה. להפוך את האהבה ל אהבה, זוהי מטרת החיים הרוחניים.
בשלמות של האהבה, מלבלב הפרח היפהפה של החמלה.

compation_clip_image002

ציור לאמה

במקום " I love you" תאמר, "I am love"

הביטוי השכיח הוא " I love you" . טוב יותר לומר "I am love". אני המימוש של האהבה הטהורה. הסר את ה "I" והסר את ה "you", ונשאר רק עם "LOVE".
זה כאילו שהאהבה כלואה ביני לבינך. הסר את ה"אני" ואת ה"אותך" בגלל שהם לא אמיתיים. הם הקירות שבנינו בעצמנו, ואינם קיימים במציאות. מה שמפריד בין ה"אני" לבין ה"אתה" הוא האגו. ברגע שנסיר את האגו, המרחק ביננו יעלם וכך גם ה"אני" וה"אתה" נעלם. הם הופכים להיות לאחד, וזוהי אהבה. אתה הוא זה שנותן ל"אני" ול"אתה" את הקיום שלהם. הסר את התמיכה שלך בהם והם יעלמו.
אז תבין באמת, זה לא "אני אוהב אותך", אלא "אני האהבה שמקיפה הכל.

ישנם שלושה סוגי אנשים בעולם: אלו שאין להם דבר, אלו שיש להם מספיק בקושי כדי לחיות ואלו שיש להם יותר ממה שהם צריכים. אם הסוג השלישי של האנשים לא יעשו דבר לעזור לאלו משני הסוגים הראשונים, אז אמה תאמר כי אלו שנחשבים עשירים, הם בעצם עניים מרודים. אלו שיש להם יותר ממה שהם צריכים, עליהם לפתוח את עיניהם לסבלם של האחרים. צריך שיהיו להם אוזניים לשמוע את זעקת האיש הקורא לעזרה. צריך שיהיה להם לב שמרגיש חמלה לאלו הסובלים, וצריך שיהיו להם ידיים מלאות רצון לעזור.

אהבה אמיתית היא היעדר רגש שלילי, כלפי כל אדם.

אהבה אמיתית יכולה להחוות כאשר אין תנאים. להציב תנאים זה כמו להכריח, לכפות. אולם, היכן שאהבה נוכחת דבר אינו יכול להעשות בכפייה. תנאים קיימים כאשר יש חלוקה. משתמשים בכוח היכן שיש שניות (דואליות).תחושה של "אתה" לעומת "אני". אתה משתמש בכוח בגלל שלתפיסתך האחר שונה ממך. לא יתכן שימוש בכוח כאשר יש רק אחד. הרעיון של כוחניות פשוט לא קיים במצב זה. כאשר יש רק אחד, אתה פשוט קיים. כוח החיים האוניברסלי זורם דרכך ואתה פשוט הופך להיות למעבר פתוח. אתה נותן למודעות העליונה ולכוח החיים לקחת אחריות על פעולותיך. אתה מסיר את מה שחוסם את הזרימה. אתה מסיר את הכבלים שיצרת בעצמך ונותן לנהר האהבה להמשיך במסלולו.

אהבה וחירות אינם 2 דברים נפרדים. הם תלויים אחד בשני. בלי אהבה לא יתכן שיהיה חופש ובלי חופש לא יתכן שתהיה אהבה. חופש פנימי יכול לקרות רק כאשר כל השליליות נעקרה מהשורש. רק במצב זה של אהבה פרח החירות והאושר העילאי פותח את עלי הכותרת ומלבלב.
אם נחדור עמוק לתוך כל תחומי החיים וכל גווני החיים, נמצא כי מאחורי הכל מסתתרת האהבה. נגלה כי האהבה היא הכח המניע וההשראה מאחורי כל מילה וכל פעולה. זה נכון עבור כל האנשים, ללא קשר לגזע, מעמד, כסף, דת או סוג העבודה שהם עושים.

מלה לא רואה את השגיאות של אחרים. היא אינה רואה את החולשות והחסרונות של האנשים. היא אינה מבדילה בין אנשים טובים לבין אנשים רעים. חמלה אינה יוצרת קו הפרדה בין מדינות, אמונות או דתות. לחמלה אין אגו. לכן היא ללא פחד או תשוקה. חמלה פשוט סולחת ושוכחת. חמלה היא כמו מעבר פתוח. כל אחד יכול לעבור. דבר אינו נשאר שם. חמלה היא הביטוי השלם של האהבה.