ראשי » תורתה של אמה

תורתה של אמה

אמה מקדישה את הנתינה ואת השירות ללא תמורה כלפי הנזקק והעני. לדבריה, נתינה היוא צורה של סאדנה, תרגול רוחני. בדוגמה האישית אותה היא נותנת יום יום במהלך הדארשן, ובמפעלי הצדקה הרבים אותם היא מנהלת – היא מסמנת את הדרך.

חייה של אמה הם השיעור החשוב ביותר. ללא ספק, מעשים נשמעים ברור יותר ממילים.
ועדיין, האמת שנשמעת מאמה היא בעלת השפעה עצומה.
לא משנה אם אמת זו נשמעת בפגישות אינטימיות באשראם, או בפני קהל של אלפים, דבריה של אמה הם תמיד בלתי נשכחים. אחרי הכול, אמה התבססה לנצח באמת, האמת שמעבר למילים ומעבר למחשבות.
אולי זהו המסר אותו ניסתה אמה להעביר לנו, בדרך בה נולדה – אמה הגיחה לעולם בדממה.
המסרים של אמה לעיתים עוברים בדממה, והופכים למחשבות. אוסף מחשבות אלו מובא כאן, כדי שיום אחד נוכל גם אנחנו להבין דממה זאת.

teaching_clip_image002

"ילדי, השארו היכן שאתם ומלאו אחר חובותיכם באהבה ובמסירות. אם אתם נשואים ומיושבים בעולם, אל תברחו. אל תנטשו את עבודתכם או את המחויבויות שלכם כבעל או כרעיה או כהורה. אל תחשבו שאלוהים יקבל אתכם רק אם תהפכו לסנייאסים ותלבשו בגדים כתומים.
אל תפנו עורף לחובותיכם.
המשיכו ללבוש את אותם הבגדים, למלא אחר חובותיכם. השארו בבית, לכו לעבודה.
אבל, באותו הזמן, למדו איך לחיות בתוך האני האמיתי שלכם. זוהי האמנות החשובה ביותר שעלינו ללמוד.
אנו לומדים הכל אבל זאת לעולם לא.
אמנות הקיום בטבענו האמיתי".

חיים רוחניים בתור בעלי משפחה

"הבית לא צריך להיות מקום שבו אנשים פרטיים חיים ביחד בקונפליקט, תמיד רבים ומתווכחים. זהו אינו רק מקום לאכילה או לשינה, תוך חשיבה שאלו הם החיים. זה גורם לחיי משפחה להפוך לגיהנום. זה יפורר את האישיות שלך לרסיסים. חיי משפחה שכאלה משולים למוות, ואדם שחי כך בקרב משפחתו אינו דבר פרט לגוויה. אלו הם חיי כלא, כאשר בין הכלואים אין כלל קשר אישי. הם פשוט שם, מנסים להתרגל אחד לשני ולהתאים את עצמם לחיים אלו. אתה יכול להפוך את חיי המשפחה לגן עדן, את הקירות לבית חם, למקום של שמחה וחדווה, מקום של אהבה ושלום.
ברור שמאמץ הכרחי כדי להביא לשינוי. זו יכולה להיות דרך נוספת של תרגול רוחני."

"זה אפשרי לחיות חיים רוחניים תוך כדי חיים בעולם, ללא התנכרות אליו. הדבר היחידי הוא שעליכם לחיות לפעול באופן לא אנוכי, ללא היקשרות. חיים שמוקדשים לרוחניות. אל לו לאדם לדאוג לגבי העבר או לגבי העתיד. חיה בהווה, תוך הצעת פירות העמל לרגלי האל, לרגלי האמת. בצע פעולותיך באופן הכן והשלם ביותר. זכור תמיד להאמין באל. היה מסופק במה שהחיים מביאים לפתחך. בכל מקרה, ברגע שמלווה לפעולותינו גישה של כניעה ודבקות, פעולותינו יניבו את התוצאות הטובות ביותר. אל תטעו ותחשבו על פירות העמל. אם תבצעו את המוטל עליכם בהווה, בכנות ובלב שלם, בתחושה שאנו ממלאים את חובותנו לחיים, אז העתיד יהפוך לחבר. חיה היום בהתמדה ובמסירות, והמחר יהיה לחבר. הפטר מתחושת ה"אני" ומתחושת ה"שלי", וראה הכל כשייך ליקום."