דף הבית » חדשות

טכניקת המדיטציה של אמה – מסייעת להורדת הורמוני מתח ולחץ

[ 19 בפברואר 2011 | | אין תגובות ]

טכניקת המדיטציה של אמה, ששמה הרשמי הוא IAM – Integrated Amrita Mediation Technique מורידה הורמוני מתח, כך על פי מחקר שפורסם בכרך לשנת 2011 של הירחון הבינלאומי:

Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine (eCAM)

המחקר שנערך לאורך 5 שנים נקרא "ההשפעה של מדיטציה על משתנים פסיכו-פיזיולוגים", בוחן את ההשפעה של טכניקת המדיטציה IAM על מספר משתנים פסיכולוגים, פיזיולוגים וביוכימיים.

על פי המחקר, מתרגלים של טכניקת המדיטציה IAM חווים ירידה בהורמון המתח אדרנלין אחרי 48 שעות מתחילת התרגול. נמצא שירידה זו נשארה לאורך שמונת החודשים בהם נעשה מעקב על ידי המחקר. במחקר נמצאה גם ירידה בהורמון הלחץ קורטיזון לאחר שמונה חודשים של תרגול. עוד שינויים פיזיולוגים שנמצאו במחקר היו ירידה משמעותית בקצב הלב וקצב הנשימה של המתרגלים, בנוסף לעלייה משמעותית ברמות ה IgA המשויכת לשיפור במערכת החיסונית. ברכיב המחקר שטיפל בהערכת התנהגות פסיכולוגית נמצא שיפור משמעותי בגישה של המתרגלים כלפי 'מצבי מתח'. תוצאות המחקר הביאו למחקר נוסף על הורדת מתח בחולי סרטן העוברים טיפולים, בנוסף להשפעת הטכניקה בהורדת יתר לחץ דם.

טכניקת המדיטציה של אמה (ה -IAM) נלמדת ללא תשלום ברחבי העולם על ידי נציגי הארגון ההומניטרי של אמה ששמו הרשמי הוא   MATA Amritanandamayi Math (MAM).
הטכניקה כוללת מספר תנוחות יוגה, תרגולי נשימה ותרגילי מיקוד מנטליים. ארגון ה MAM מלמד את הטכניקה הזאת לקהל הרחב משנת 2003.
לבקשת הממשלה ההודית, בשנת 2008 ארגון ה- MAM החל ללמד את טכניקת ה IAM באופן נרחב בצבא הודו לחיילים ולתומכי לחימה.

הטכניקה נלמדת גם בבתי ספר ומכללות ברחבי הודו, בנוסף לעובדים בארגונים עסקיים כמו Infosys, BSNL ו IIM.

המחקר בוצע על ידי גברת ונדנה באלקרישנן (חוקרת), בהנחייתו של דר' הריש קומר ראש המחלקה לאנדוקרינולוגיה, פרופ' ל. סרסווטי (HOD), ופרופ' ג. ק. סושילהדווי מהמחלקה לפיזיולוגיה באמריטה, המכון למדעים רפואיים בקוצ'ין (AIMS). פרופ' ק.ר. סונדראם סיפק את התמיכה בנושא סטטיסטיקה.

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.