דף הבית » חדשות

הכח לחולל שינוי

[ 12 במאי 2010 | | אין תגובות ]

ב-18 לאפריל צויין זה הפעם ה- 40 יום כדור הארץ. קבוצות ה – AYUDH מרחבי העולם התחברו דרך האינטרנט לועידת וידאו ששידרה את נטיעת העצים המשותפת. אמה עצמה ברכה וחנכה את פרוייקט ה- GrowIn בביקורה האחרון באירופה. גינות קהילתיות מטעם ה – AYUDH הוקמו בארה"ב, גרמניה, צרפת, הודו ואוסטרליה.

השלב השני של פרוייקט ה- GrowIn היה לעורר אנשים נוספים לגדל את הירקות שלהם בעצמם. היוזמה הזו נועדה להגביר את תחושת היחד בקרב "הנוער הירוק" ועל מנת לספק להם ייעוץ מקצועי איך לגדל גינה קטנה בבית – במרפסת או על מדף ליד חלון בתוך הבית. כמו שעץ גדול מתחיל מזרע קטנטן, פעילויות פרוייקט ה- GrowIn התחילו מכך והגיעו עד לדיון בסוגיות חקלאות בהיבטים גלובליים. פרוייקט ה- GrowIn ישתתף בועידת  Expo 2015  השנה במילאנו.

לרגל יום כדור הארץ, חברי ה- AYUDH החליטו לפעול ולעשות משהו בקהילה. הם ערכו תכניות לעשות את השינוי קודם בעצמם ואחר כך בחברה, שינוי שיעשה את הכוכב שלנו למקום טוב יותר לחיות בו.עץ הרעיונות

הקבוצה בדלהי ציינה את יום כדור הארץ ופתחה דוכנים ב-2 מרכזים בעיר.
הרעיון היה שאנשים צריכים להחיות את הכדור בחזרה. חברי הקבוצה יצרו עץ מנייר ואפשרו למבקרים לכתוב על נייר דמוי עלה איך הם יכולים לחולל שינוי בסביבה ועל כדור הארץ שלנו.

התגובה של האנשים הייתה מדהימה. העץ התמלא תוך 20 דקות בעלים עם רעיונות שונים. עלים נוספים הוצמדו לעץ והחלו לכסות אחד את השני. אנשים מכל קצוות החברה – עניים, עשירים, צעירים או מבוגרים הוסיפו עלים לעץ. ילדים החלו מתאספים והשתתפו בחידון שהוכן עבורם מבעוד מועד.
אנשים הסתכלו בעניין על מה אחרים כתבו כדי לקבל רעיונות נוספים. אנשים התחייבו לבצע את מה שהם כותבים.

ההצלחה של האירוע היה בכך שהם הצליחו להשפיע באופן אמיתי על הגישה של האנשים לגבי כדור הארץ. למרות שרבים אומרים שהמצב של כדור הארץ לא טוב, הם מרגישים חסרי אונים לשנות זאת.
בנוסף, המבקרים ציינו כי הדוכן של ה- AYUDH עזר להבין שאנשים רבים חולקים תחושות דומות ושאם כל אדם יתאמץ לשנות את סביבתו, עדיין ניתן להציל את העולם. הייאוש הפך לתקווה, ומעתה יהיו מודעים יותר למעשיהם.

יום כדור הארץ הסתיים והזכיר לכולנו שעדיין יש הרבה מאוד לעשות בנידון.

מהו ה- AYUDH?

ה- AYUDH היא תנועת נוער שחבריה רוצים לחיות חיים המבוססים על עקרונות רוחניים. השינוי מתחיל בנו, אנו רוצים לייצר עתיד של תקווה, שלום ופעילות סוציאלית וחברתית תוך מודעות לעקרונות רוחניים אוניברסליים.

ההשראה לתנועה היא אמה, ושליחיה של אמה מרכזים את פעילות הארגון. מדי שנה  ה- AYUDH עורך מחנה קיץ באחת הערים באירופה, ופעילות דומה קיימת בארה"ב, אוסטרליה וכמעט בכל מקום שאמה מגיעה אליו.

לקריאה נוספת על ה- AYUDH

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.