דף הבית » פעילויות הומניטריות, תורתה של אמה

איוד (AYUDH) תנועת בני נוער בינלאומית – בהשראתה של אמה

[ 24 בנובמבר 2015 | | אין תגובות ]

איוד (AYUDH) היא תנועת בני נוער בינלאומית – זרוע של "לחבק את העולם". משמעות המילה איוד בסנסקריט היא – בני נוער בפעולה.

OdenWorld

חזון תנועת הנוער AYUDH היא לעזור לבני נוער בין הגילאים 15 ועד 30 להיות בעתיד מנהיגים בעלי חמלה וקבלה.
כל שנה בני הנוער מחליטים על נושא שלפי דעתם דורש שינוי בעולם והם יוזמים סביב הנושא הזה פעילויות שונות במדינות השונות.
מאז 12 שנה, פעם בשנה הם מתכנסים – 300 בני נוער מ 25 מדינות בגרמניה למה שנקרא AYUDH SUMMIT. במהלך השבוע הם חושבים יחד כיצד להמשיך בפעילויות שהתחילו ומה יכול להיות הנושא לשנה הבאה.

נושא המפגש הבא ביולי 2016 הוא ONE WORLD ONE HOME עם סדנה מיוחדת שנקראת ONE HUMANITY.
רעיון הסדנה הוא ליצור בבני נוער את ההבנה שכל אדם בעל אותם צרכים פיזיים, נפשיים או רגשיים. בסוף השבוע כל משתתף יקבל מארז כלים שיאפשר להם "לשכפל" את הפעילויות של השבוע בבית הספר או בקהילה המקומית. בתי הספר מוזמנים להזמין בני נוער מקהילות שכנות להשתתף ולתת להם בסיום הפרוייקט את האמצעים לממש את הפרוייקט בקהילה שלהם וכך ליצור המשכיות לפרוייקט. בהקשר זה אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם בתי ספר שונים ברחבי אירופה ועכשיו גם בישראל.

בנוסף לסדנה זו יכולים בני הנוער לבחור בין 20 סדנאות שונות, לשבת בהרצאות עם מנהיגים, אנשי רוח ויוצרים מכל העולם, ליצור יחד, לקבל השראה ולהכיר תרבויות שונות. הארוע ממומן חלקית ע"י הארגון האירופאי וקיבל פעמיים פרס של פרוייקט בני הנוער הטוב ביותר באירופה. בשנת 2013 התקבלו 250 בני הנוער של AYUDH בפרלמנט האירופאי, שם נאם נציג AYUDH ונערך דיון עם חברי הפרלמנט.

אורחים מיוחדים מישראל ב 2015

במהלך השבוע ב 2015 הגיעו שי פירון ועדי אלטשולר (מייסדת כנפיים של קרמבו) להרצות. נוכחותם היתה מרגשת ומעוררת השראה ועלתה השאלה מדוע ישראל לא לוקחת חלק בפעיולת בינלאומית זו.

בהמשך לכך הגענו לישראל, ובעזרתם של שי פירון, יעקב פרי ועדי אלטשולר יצרנו קשר ונפגשנו בכל הארץ עם בני נוער מעוררי השראה והזמנו אותם להצטרף למפגש ב 2016.

נפגשנו עם ארגוני בני נוער: סח"י, תפוח ופרוייקט נטע (AAPLESEADS), איגי, נפגשנו עם ישראלים יהודים וערבים מנווה שלום, פגשנו צעיר אתיופי דתי – ראש מועצת התלמידים של בית ספר אמית יהודה בעפולה. כמה תלמידים מאיזור עפולה והעמקים יגיעו והפרוייקט ONE HUMANITY יתבצע באמית יהודה בשנת הלימודים ספטמבר 2016.

נראה לנו חשוב שיהיה ייצוג ישראלי בפסגה בינלאומית של בני נוער. בראש ובראשונה על מנת לקדם את המעורבות של ישראל בזירה הבינלאומית אבל גם על מנת לאפשר לבני נוער מ 25 מדינות לראות פנים אחרות של ישראל (לא רק עזה ומלחמה), ולאפשר לבני נוער מישראל לפגוש ולקבל השראה מבני נוער מכל העולם.
בנוסף כיוון שאנחנו לוקחים בני נוער מובילים מכל המגזרים עבור ישראל יכול הפרוייקט לתת להם השראה כיצד לחזור הביתה ולעשות דברים יחד.

One Heart (Music Video)

Color the world with love

EU Parliament Conference 2014

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.