דף הבית » פעילויות - ישראל

הסתיים הביקור הרביעי של סוואמי שובאמריטה בישראל

[ 8 בדצמבר 2009 | | אין תגובות ]

הנה סיקור הביקור באתר הראשי של אמה באמריטרפורי (אנגלית)

סוואמי הגיע לארץ היישר מהודו, שם הוא ליווה את אמה לבקשתה בחניכת מוסד בינלאומי ע"ש סוואמי ויואקאננדה (Vivekananda International Foundation).
סוואמי שובאמריטה נחת ביום חמישי וכבר באותו הערב ערך תכנית בבית הסופר. כל המתנדבים כבר היו ערוכים עם תפקידים וציוד והכינו את האולם כמה שעות לפני "פתיחת הדלתות".
הפעם נוסף ספר נוסף ומיוחד לחנות של אמה – הביוגרפיה של אמה בעברית!

יום לאחר מכן, יום שישי, התכנסו כולם בפרדס חנה, בבית ראגה. בדרך לתכנית, סוואמי שובאמריטה ביקר בחממה האקולוגית בעין שמר והתרשם מאוד מהפרוייקטים המשלבים חינוך, טכנולוגיה ואקולוגיה.

Shubamrita in Raga - Pardes Hana - talk

Bhajans with Shubamrita in Raga - Pardes Hana

למחרת בבוקר, יום שבת, כל חברי הקבוצה המתנדבים התכנסו מעט לפני שש בבוקר להכנת הרטריט (שעון חורף אומר שעדיין חשוך בשעה הזו, מסתבר). הכל התנהל לפי התכנית ואפילו הצ'אי היה מוכן בזמן לקבל את פני התלמידים החדשים. מעט טפסים והרטריט החל עם הסבר על יתרונות המדיטציה ורקע כללי.

באותם רגעים, אילן (שבין שלל כישוריו בישול וצילום) שקד יחד עם ג'אני שהגיעה במיוחד מהמסע עם אמה באירופה לישראל לטובת הביקור, בבישול הודי קדחתני לקראת ארוחת הצהריים.
הארוחה קצרה שבחים רבים והיה מאתגר לחזור לשגרת הרטריט עם בטן מלאה…
אז הוקרן הנאום ההשקה של הרב אווארהם סואטנדרופ שבו הוא הכריז על הביוגרפיה של אמה בעברית, סרטון קצר נוסף, ללא מילים ובו אמה מחבקת וחזרה לתרגול שלושת חלקי המדיטציה.

סה"כ היה זה יום עמוס ומוצלח, שהסתיים בארוחת ערב קלה וצמחונית.

למחרת, יום ראשון – תכנית בכפר האמנות האקולוגי ורטיגו בקיבוץ הל"ה. דני הסביר על הפעילויות האקולוגיות הרבות של המקום – איסוף מי גשם, שימוש חוזר במים אפורים, שירותי קומפוסט, בנייה בבוץ ושימוש באנרגיה מתחדשת.

הכפר האקולוגי בוורטיגו

הכפר האקולוגי בוורטיגו

עוד לפני תוכנית הערב באותו אחר הצהריים, סוואמי שובאמריטה ביקר בסניף של תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים.
ב"כנפיים של קרמבו" יש שני חונכים לכל ילד, והאוירה מוצפת בשמחה, אהבה ומוסיקה. סוואמי שובאמריטה התרגש מאוד מהביקור. מנהלת הסניף וכל הצוות כל כך מסורים לטובת הילדים שזה היה מעורר השראה.
סוואמי שובאמריטה הדגיש את הצד הרוחני בנתינה והסביר שהנתינה תורמת גם לאלו הנותנים וגם לאלו המקבלים אותה.
כולם שרו יחד – את Lokaah Samastaah Sukhino ומיד אחר כך הילדים שרו – "יחד, לב אל לב".
סוואמי שובאמריטה יצר קשר ישיר עם הילדים.

תכנית הערב בכפר האקולוגי הייתה מיוחדת. האוירה הייתה נהדרת.

יום שני, תכנית אחרונה לשנה זו ברידמן תל אביב.

Shubamrita in Raga - Tel AVIV

ביום שלישי, סוואמי שובאמריטה המשיך בדרכו ללונדון, שם הוא עורך תכנית ערב ביום רביעי, משם להולנד, משם לספרד….

תודה וברכה גדולה לכל מי שלקח חלק ועזר לביקור לקרות. משלב התכנית, בדיקת המקומות, המשא ומתן, אירועי איסוף הכספים, ההצטיידות, חלוקת הפליירים והפצת המידע, הכנת האוכל, סידור האולמות, הכנת העוגות למכירה, סידור והפעלת החנות, הכנת הטפסים והדפים לרטריט, הצילום, סחיבת הציוד, ההסעות, האירוח של סוואמי ונאט ועוד ועוד. מי ייתן שנתינה זו תביא אלינו גם את אמה לביקור יום אחד.

לא ניתן להגיב למאמר זה !