דף הבית » חדשות

הושקה הביוגרפיה של אמה בעברית – זמינה לרכישה במהלך הסאטסאנגים

[ 17 באוקטובר 2009 | | תגובה אחת ]

בערב השני של התכנית של אמה בעיר הרטגבוש שבהולנד, הרב אווארהם סואטנדרופ , רבה לשעבר של המכון היהודי לערכים יהודיים והנשיא לשעבר של האיגוד העולמי של היהדות המתקדמת בירך את אמה על כך שהגיעה להולנד.

הרב סואטנדרופ השיק את הביוגרפיה של אמה בתרגום לעברית ונשא נאום בפני הקהל הרב.

הרב סואטנדרופ משיק את הביוגרפיה של אמה בעברית

הרב סואטנדרופ משיק את הביוגרפיה של אמה בעברית

"ברוכה הבאה להולנד אמה, האם של האהבה.
ספר זה המוצמד לליבי וכיוונו מימין לשמאל, הוא הביוגרפיה של אמה מתורגמת לעברית.
אמה, המצליחה להביא אנשים ממסורות רוחניות שונות כל כך להיות יחד."

בשלב זה, ילד שעלה על הבמה משך את תשומת ליבו של הרב והוא פנה אליו.

"אני לא יודע מה השם שלך?"

הילד ענה.

"שאנטי? שאנטי! זה גם אומר שלום.
שאנטי, אני יכול לספר לך משהו?
כשנולדתי, זה היה בזמן מלחמת העולם השנייה. אני יהודי ולאנשים מהקהילה היהודית היה אז מאוד מאוד מסוכן.
למרות שהייתי רק תינוק, היו אנשים שלא רצו שאני אשרוד. האם אתה יכול לדמיין מצב כזה כאשר לא מרשים לתינוק לחיות? בעקבות זאת, הוריי ניסו למצוא מקום בטוח עבורי. הם שמו אותי בתוך מזוודה שעשו בה חורים כדי שאוכל לנשום בפנים. את המזוודה לקחו אל הרכבת ואסור היה שאיש יידע שאני נמצא בתוכה. אם הייתי בוכה כולם היו יכולים לשמוע. באורח נס איש לא שמע אותי בוכה.
הוריי לקחו אותי לכיוון בית שהיה ממול ודפקו בדלת. אישה פתחה את הדלת והם שאלו אותה האם היא מוכנה להגן על התינוק הזה. כמה זמן היה לה על מנת להחליט? מעט מאוד. האישה שפתחה את הדלת הייתה מוכנה לעשות זאת ולקחה אותי באהבה ובזכותה נשארתי בחיים. היא הייתה נוצריה קתולית מגרמניה.
אז בשבילי זה אומר שאמה מחברת אנשים מדתות שונות יחד זה אומר שחיים רבים יינצלו.

הרב סואטנדרופ ואמה מציגים את הביוגרפיה בעברית - איתם סוואמי שובאמריטה

הרב סואטנדרופ ואמה מציגים את הביוגרפיה בעברית - איתם סוואמי שובאמריטה

הרב אווארהם סואטנדרופ המשיך:


אמה מלמדת אותנו שלא משנה מי אנחנו, עלינו להתחיל לפחות עם גילוי סובלנות. משם נעבור לכבוד הדדי ומשם לאהבה. כאשר אנו עושים זאת כל הבעיות נפתרות. יש לנו את יכולת הבחירה להפוך את העולם ליפייפה, לשמור אותו במצב זה ולהגן על הקיום האנושי. אם לא נעשה כך אנו מסתכנים בהרס העולם ואחיי ואחיותיי – זה כולל את העולם כולו.
בזמן המלחמה, כאשר ההורים שלי התחבאו בחווה הם חיו שבועות ארוכים מתחת לאדמה , עם מזון מועט כאשר היה סכנה שייתפסו בכל רגע. אני הייתי במקום אחר והם לא ידעו אם אני חי או מת. אבא שלי כתב באותיות קטנות על היהדות, על היסטוריה כי הוא אמר: אתה יכול לקחת כל דבר מאיתנו, אבל לא מה שאנחנו. הוא כתב את המכתבים האלה ילד יהודי שהסתתר בלול.
היום המכתבים בידיי והיה לי הזכות לקרוא אותם. “שמע בני, אלוהים יצר את בני האדם, ואלוהים נתן להם את ההזדמנות ליצור את העולם מחדש כמו שאלוהים רצה. ליצור את העולם מחדש עם שיתוף פעולה, אהבה , אמת וצדק. תדמיין לעצמך, חשוב על כך. בסיטואציה הכי קשה שיש, נרדף על ידי אוייבים, מתחבא מתחת לאדמה אבי חשב שאהבה יכולה להפוך את העולם למושלם.
אני הבן שלו ועכשיו עומד עם אמה, אני מאמין בכל לבי ונשמתי שכולנו יחד יכוליםם ליצור עולם מלא בשיתוף פעולה, אהבה, אמת וצדק.

הקהל הרב מאזין לנאומו של הרב אווארהם סואטנדרופ

הקהל הרב מאזין לנאומו של הרב אווארהם סואטנדרופ

הרב סיכם:


כולי תפילה לאלוהים, בכל שמותיו וצורותיו שייתן לנו את הכוח ואת האהבה, שישמרו על אמה שתוכל להמשיך להביא את הנוכחות של האהבה לעולם ושכולנו נצעד יחד ,נביא ונרגיש את ברכת האלוהות."

הרב אווארהם סואטנדרופ המשיך:

תגובה אחת »

  • merav goldenberg כותב :

    אמה היא מתנה שהעולם זכה בו אם נלמד ונקבל את עצתה ניזכה להיות בני אדם עם לב אוהב ובנתינה אין סופיים,שנזכה

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.