דף הבית » תורתה של אמה

ניקוי רחובות קולקטה בלילה

[ 28 בינואר 2013 | | אין תגובות ]

20 בינואר 2013, קולקטה, מסע בצפון הודו

אחרי שישבה למעלה מ-12 שעות ברציפות בזמן הדארשן ביום האחרון לתוכנית בקולקטה (לסיקור – באנגלית), אמה רצתה עדיין לעשות משהו נוסף למען האחר.

בזמן הדארשן, בערך בשעה 6 בערב, אמה הכריזה שיש לנקות את הרחוב וכך תושק התוכנית של ABC בקולקטה. היא שלחה ברמהצ'רים (מתלמידיה הבכירים) לבדוק את מצב האזור שאותו יש לנקות ולארגן את הציוד הנדרש לצורך ביצוע מבצע הניקיון.

מיד עם סיום הדארשן בשעה 11 בלילה, אמה הלכה לאורך כביש הגישה המוביל לכביש הראשי העמוס שעובר בקדמת האשראם. יחד עם כ-800 מאמינים, אמה עבדה במשך שלוש שעות בניקיון שלושה ק"מ של הרחוב. אמה בעצמה לבשה כפפות ומסיכה לפנים והתחילה מיד בעבודת ניקיון הזוהמה שהצטברה לאורך השנים בצד הדרך. המאמינים התפרסו לאורך הדרך ואספו לתוך שקיות אשפה בכל מיני גדלים, צורות וריחות. אחרי גירוף, גירוד והרמה של האשפה אמה הלכה לאורך שלושה ק"מ של הדרך והתבוננה במאמינים שעבדו קשה והודתה להם על המאמץ שלהם. בדרך חזרה לאשראם הגיעה משאית גדולה שאספה את כל האשפה שנאספה.

13cleanklk-01

 פרוייקט ABC – לשמירת הסביבה והגברת המודעות לניקיון בהודו

לאורך הלילה, תושבי המקום התעוררו משנתם לקולות שמחה וצחוק שבקעו מאנשים שהם לא הכירו ושהגיעו מכל קצוות העולם לנקות את השכונה שלהם. רבים פתחו את דלתות בתיהם והביטו בתדהמה בחגיגה המוזרה שהתרחשה בחוץ בלילה הקר. גם השוטרים המופתעים שבאו ללוות את אמה, עזרו וכיוונו את התנועה בכביש העמוס. בבוקר למחרת כשאמה והקבוצה שאיתה במסע עזבה את המקום לתחנה הבאה באודיסה, הרחוב היה נקי ללא רבב.

מאז השקת פרויקט ה (ABC (Amrita Bharatam Campaign, התקיימו ברחבי הודו מספר מבצעי ניקיון. מספר ממשלות של מדינות בהודו הודיעו על תמיכתן בפרויקט ונתנו את חסותן למבצעי ניקיון במדינות שלהן.

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.