דף הבית » וידאו ומולטימדיה

"יש לי אמונה שלמה בכוחה של האהבה ליצור שינוי ולאחד את הלבבות" – אמה מבקרת בסין

[ 12 בדצמבר 2012 | | אין תגובות ]

אמה הוזמנה לסין לראשונה על מנת לשאת דברים בפני ועידת האומות המאוחדות במסגרת ברית התרבות (unoc) הקונסוליה האזורית לאסיה ודרום הפסיפיק, שנערכה בשנחאי.
אמה היא המנהיגה הרוחנית היחידה שהוזמנה לועידה. היא בחרה לשאת נאום בנושא "דו קיום ושילוב בין תרבויות".


בדבריה אמה הסבירה כיצד הגלובליזציה משפיעה על הדו קיום באופן חיובי וגם באופן שלילי, כאשר "דו קיום אפשרי, בתנאי שהתרבות והמודרניזציה נמצאים באיזון". היא הזהירה ש"מאמצים לדו קיום נכשלים כאשר אנו טוענים 'שכולנו אחד', אך מצד שני לא מכבדים את המנהגים העתיקים ומסורתם".

בהמשך אמה הציעה פתרונות, "אנו חייבים להכיר בעובדה שלמרות שבמהות שלנו אנו אחד, בחיצוניות אנו שונים". אז המליצה בפני באי הכנס לכבד את השוני והגיוון-" ברגע שנפתח מודעות לצורך בדו קיום למרות הגיוון והשוני, אז נמצא את הדרך להקל על הסבל של האחר".

אמה ציינה דוגמאות פרקטיות והצעות שמסתמכות על עשרות שנים של עבודה הומואניטרית בקרב תרבויות ותחומים מגוונים. אמה הזמינה את כולם לתרום לשיח הגלובלי לגבי דו קיום, על ידי מתן דוגמא אישית של כבוד וסובלנות.
אמה הרחיבה והדגישה את האיזון שבין זכויות ובין כבוד באומרה: "כאשר אנו באים במגע עם האחר באופן ששומר על כבודו, תוך קבלה והבנה, אז נוכל לתקשר ברמת הלב".
אמה סיכמה את דבריה תוך התמקדות בכוחה של האהבה – "במשך ארבעים השנה האחרונות, הייתי בקשר עם אנשים בכל השפות, מכל הגזעים, הצבעים, הקסטות והדתות; מהעני ביותר ועד לעשירים ומפורסמים – באמצעות השפה של האהבה.
לאהבה אין שום גבולות. יש לי אמונה שלמה בכוחה של האהבה ליצור שינוי, ולאחד את הלבבות."
"ההתמקדות שלנו בעת הזו אינה אמורה להיות על תלות או אי תלות – אלא על התלות הדדית ביננו. הגזע האנושי, ממלכת החיות, הצמחים וכל היקום כולו, הרי תלויים אחד בשני.”
"הערכה וכבוד הפכו נדירים בעולם של היום, מה שמשאיר אותנו עם חברה חסרה בגרות הולמת. חינוך ורכישת ידע מדעי וטכנולוגיה יעזרו לנו להתקדם לרמות שלא יעלו על הדעת, אך אם הצוואה היא של דור שמבחינה מנטאלית וריגשית אינו בוגר או מפותח, ללא יכולת הבחנה, זה באמת יהיה קטסטרופלי.
"כבדו את האדמה, את הטבע, את כל חברינו היצורים החיים. הכירו בכך שאנו צריכים להכיר בשוני בין גזעים, דתות, צבע ואמונות. כבדו את האחר, קבלו את השונות שלו. "כך סיכמה אמה.
אמה דיברה בשפתה מליאלם ותורגמה באופן סימולטאני לאנגלית.
האירוע בשנחאי נשא את הכותרת "הרמוניה תוך כדי גיוון ודיאלוג" אורגן על ידי UNAOC והשלוחה המקומית של האומות המאוחדות בסין.

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.