דף הבית » וידאו ומולטימדיה

לתת הזדמנות לשלום

[ 4 בספטמבר 2009 | | אין תגובות ]

בין ה- 19 ל -26 ביולי 2009 המרכז של אמה (MA CENTER ) בגרמניה אירח בפעם החמישית צעירים מכל רחבי אירופה. הנושא של המפגש היה – תנו צ'אנס לשלום. הפעם המשלחת כללה גם נציגות משלנו – חפשו את דגל ישראל בסרטון שלמטה…
משלחת הנוער התקיימה במימון תכנית של האיחוד האירופאי – "נוער בפעולה".

לוגו התכנית

לוגו התכנית

ברהמצ'ארי שובאמריטה (שמתארח בישראל מדי שנה) וברהמצ'אריני דיפאמריטה הינחו את הרטריט. השיחות שערכו מדי יום היו מעוררות ונגעו בפתרונות מעשיים להביא שלום בתחומי חיים שונים. הנושאים כללו: שלום עם עצמך, שלום בין זרים, שלום בין דתות ושלום עם הטבע.

כל יום התחיל עם מדיטציה ותפילה לשלום. בערבים היו בהג'נים וכל קבוצה הכינה שיר בשפתה שהוצג לקבוצה כולה. לאורך השבוע צלילי מוסיקה בקעו מכל כיוון.
מאז משלחת חילופי הנוער הראשונה ב- 2005, קבוצות AYUDH הפכו פופולריות בארצות אירופאיות רבות. השלושת הימים הראשונים של המפגש הקבוצות הציגו את הפרוייקטים לשירות הקהילה. זה היה מרשים לראות כיצד בני הנוער מממשים את חזונה של אמה בסוגים רבים ומגוונים.
הפרוייקטים עוסקים בטיפול בקשישים, נכים, חקלאות אורגנית, שמירה על אוכלוסיית הדבורים, הכנת וופלים לגיוס כספים למימון פעולות הרווחה ועוד.

אחד מאירועי השיא של השבוע היה נטיעת עץ לשלום, כשברקע כולם קראו את המנטרה Om Lokah samastah sukhino bhavantuh – שפירושה – מי ייתן שכל הברואים בכל מקום יהיו בשמחה ובשלום.

בני הנוער של המשלחת

בני הנוער של המשלחת

רבים מהצעירים אמרו כי הרגישו לאורך השבוע כמו משפחה גדולה, החולקת עניין משותף ברוחניות ועבודה משותפת עם אנשים בני גילם ומארצות שונות.

AYUDH

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.