דף הבית » לפגוש את אמה

נדודי שינה בסיאטל

[ 7 ביוני 2012 | | אין תגובות ]

מאת: רטה, דיירת האשראם באמריטפורי

באמת חווינו נדודי שינה בסיאטל, אבל לא בדיוק כאלה כמו בסרט עם מג ראיין וטום הנקס משנות ה -90. 

היינו ללא שינה עם אמה בסיאטל, כאשר היא התחילה את הסיור השנתי שלה – 7 שבועות של חגיגה רוחנית לאורכה ולרוחבה של ארצות הברית. התכנית התקיימה באולם בתוך בית מלון בלב איזור ההייטק של סיאטל.

מהצד שני של הרחוב, חברת מיקרוסופט עסקה גם בהשקה של מערכת ההפעלה החדשה של וינדוס, אבל עם כל הכבוד להשפעה של מיקרוסופט, האם ניתן להשוות את זה לתכנית שאמה משיקה?
הרי ה"תוכנה" של אמה עושה טרנספורמציה וניקוי יסודי למיינד שלנו כך שהיא פועלת לרווחתינו ולרווחת החברה…

צוות הסיור ואנשי ההפקה המקומיים התמקמו על מנת להפוך את האולם המפואר למשהו שבין מקדשחנות ספרים, מרכז מידעומקום בו אמה תוכל לתת את הדארשן שלה. רק בחצות הלילה, האולם הפך למקום מקושט ורב תכליתי.
הכניסה לאולם הפכה להיות עמדה למכירת אוכל ומרכז מידע לפעילות של GREEN FRIENDS (השלוחה האקולוגית של הארגון של אמה) לצידה, עמדות ומצגת מולטימדיה של פעילויות הצדקה של אמה, הידועות בשם – מחבקת את העולם.

אולם סמוך הפך להיות חדר אוכל והצוות השתמש בחלק מהמטבח של המלון כדי להכין קינוחים טעימים ומזון מזין ובריא.

בערב הראשון של התכנית, סוואמי ראמקרישנה ערך שיחת סאטסאנג ותיאר שיעור מדע שהועבר לתלמידים צעירים על ידי המורה שלהם.  המורה אחז בידיו בכוס מלאה באבנים ושאל את התלמידים אם הכוס מלאה. התלמידים ענו שכן.
בשלב הבא, המורה שפך חול לתוך הכוס שמילאה את המרווחים בין האבנים ושאל שוב, האם הכוס מלאה.
גם הפעם, התלמידים ענו שכן.
בשלב הזה, המורה שפך מים אל תוך הכוס שנספגו בתוך החול -ושוב, התלמידים אמרו שהכוס מלאה.
באופן דומה לכך שהכוס היתה כבר בשלב הראשון מלאה, ועדין אפשר היה למלא אותה עוד ועוד, גם החיים של אמה נראים לנו מלאים ,בלי מקום לשום פעילות אחת נוספת, ועדיין ממשיכים להתרחב. אם כך, סוואמי ראמקרישנה הסביר, לכולנו יש זמן רב יותר מאשר אנחנו מעריכים. המיינד שלנו יכול להכיל הרבה יותר ולכן, למרות שחייה של אמה נראים מלאים, עדיין היא יכולה להכניס עוד באופן יצירתי ויפה.

סוואמי ראמקרישנה

חשבתי שוב על המהפך שעבר האולם שבו היינו למקום יעיל, נוח ורב תכלית בזמן כה קצר. אמה לימדה אותנו רבות איך לפעול במהירות וביעילות, להתחלק ולהתאים את עצמנו למי שסביבנו, איך לנצל את הזמן, המקום והכסף באופן מיטבי. אמה לעיתים אומרת שחיי העצמם הן השיעור החשוב ביותר. כאשר אנו מתבוננים על חייה ומנסים לפעול בדומה לתכונותיה החיוביות, לאט לאט אנו הופכים טובים יותר- אפשר לראות את זה בסיורים לצידה של אמה.

הדאשרן ביום הראשון של התכנית התארך אל תוך הלילה, כאשר אמה פגשה בתור ארוך של אנשים שמעולם לא קיבלו את החיבוק שלה, וכאלה שכבר כן אך לא יכלו להצטרף לרטריט שהחל ביום המחרת. אפשר היה לראות גם ידידים רבים שלא התראו במשך שנה שלמה או יותר. ראיתי חברים רבים מסיאטל וממקומות אחרים בעולם, כמו גם חברי מהאשראם באמריטפורי. זה תמיד מיוחד להיות בחברתם של ילדיה של אמה, שהם פחות או יותר "באותו הדף". אפילו שהשפות שלנו שונות, אנחנו חולקים ביננו את "שפת אמה".

אמה מציינת לעיתים קרובות כאשר היא מסתכלת על "ילדיה" היא רואה אותנו כמו קשת בענן, או כמו זר פרחים צבעוני. סיאטל היא בית לקבוצות אתניות מגוונות וכשמסתכלים על האולם בהחלט רואים אותנו צבעוניים במיוחד. חשבתי רבות על כך שאמה אומרת שהיא רוצה שילדיה יעסקו בנתינה כלפי העולם, בכל פעולה, מחשבה ומעשה להטיב עם האחר. אני מתפללת ומייחלת שאני וכל השאר יקחו את דבריה של אמה אל הלב, ושהסיור הזה יביא שלום ושלווה ושינוי חיובי כאשר מילותינו ומעשינו יהדהדו בכל העולם.

ללא ספק שולחת את התפילה הזו לנו וכל העולם. נראה שלאבד כמה שעות שינה בסיאטל אכן שווה את זה.

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.