דף הבית » המדיטציה של אמה, פעילויות הומניטריות

טכניקת המדיטציה של אמה מועברת בבית כלא באיטליה

[ 16 במאי 2012 | | אין תגובות ]

קורסים של טכניקת המדיטציה האינטגרטיבית של אמה (מדיטצית ה-IAM) מועברים לאסירים בבית הכלא של אודיין, כלא המיועד לגברים באודינה פריולי ונזיאה גיוליה, איטליה.

כארבע עשרה אסירים בגילאי 30-60 השתתפו מרצון בפגישות אשר לימדו אותם מדיטציה מהי:
"בתחילה, הם היו מאוד סקפטיים לגבי ההסברים שנתנו אודות הכוח של מדיטציית ה-IAM. טענו בפניהם, כי המדיטציה מסייעת להרגיע את המיינד (המחשבות שבראש) כמו גם טכניקות חיוביות נוספות. לקראת סיום הקורס, האסירים הופתעו והודו כי אכן חשו שחרור וחופש", מספר מאריאנה ג'זזי, אחד המדריכים.

תציאנו פילוסיאו, אחד מתלמידה של אמה, אשר סייע לקיים את המפגש אמר:

"כאשר נכנסנו למכון לא הרגשתי בנוח. על מנת להגיע לחדר שם העברנו את קורס המדיטציה, היה עלינו לעבור דרך דלתות רבות כמו גם בדיקות ביטחוניות. האווירה הייתה עוינת. יחד עם זאת, ברגע שהחל הקורס הופתעתי לגלות שחוסר הנוחות שלי החלה להתפוגג, מאפשרת מקום גדול יותר לתחושות נעימות. אפילו יכולתי לחוש תחושה של שלווה ושל רוגע".

תציאנו הוסיף כי הוא התרגש משאלות שנשאלו אודות ההשלכות החיוביות של מדיטציה.

אחד האסירים אמר ש"טכניקה זו של מדיטציה צריכה להיות מועברת בגיל צעיר ואם היה לומד טכניקה זו כשהיה ילד בטח לא היה מוצא עצמו במצב שבו הוא נמצא כיום".

אסיר אחר ציין:

עוד על המדיטציה של אמה

חוויות מתרגלים

"במשך עשרים שנה הייתי מכור לסמים. היום גיליתי את הכוח והתענוג של מדיטציה והרגעות . נראה לי, כי מעתה ואלך אעביר את ההתמכרות שלי למדיטציה".

ג'זזי התרשם מהעניין שהפגינו האסירים כמו גם מהדיאלוג שהתפתח במהלך הקורס:

"המסר הטמון בטכניקה גרם להרהורים כנים מעומק הלב על המניעים המניעים אותנו לפעול בחיים. דיברנו באופן פתוח ובלי היסוסים אודות הסיבות מדוע בני אדם פוגעים אחד בשני ופועלים בשיטות מזיקות אחד נגד השני. נגענו גם בנושאים חשובים כמו הצורך בלהשוויץ, להופיע, לנקום, ולעשות הרבה כסף.
הנושאים בהם עסקנו הובילו את המשתתפים באופן טבעי להכיר בכך שלא כסף ולא מכוניות כמו גם יתר חפצים גשמיים יכולים להסב לבני אדם שלווה ואושר אמיתיים.
כולנו הסכמנו שאפשר למצוא אושר אמיתי ושלם בתוכנו.
השיתוף של אמונה זו תרמה ליצירת הרמוניה במהלך הקורס, אשר סיפקה את הבסיס ממנו יכלו האסירים ללמוד ולתרגל את המדיטציה".

 לקראת סיום הקורס מספר אסירים הביעו רצון להעמיק את הידע בשיטת המדיטציה שהועברה להם. כתגובה לכך, המתנדבים בחרו לתרום לספריית הכלא ספרים העוסקים בנושא.

קורסים עתידיים לאסירים כמו גם קורסים לצוות הכלא מתוכננים להמשך.

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.