דף הבית » אמה, חדשות, תורתה של אמה

מסר יום ההולדת של אָמַה

[ 5 באוקטובר 2021 | | אין תגובות ]

האנושות יכולה לבנות את כוחה הפנימי

ה- 27 בספטמבר, אמריטפורי

 

ביום הולדתה ה 68 של אָמַה, נאומה הועבר בשידור חי באינטרנט ברחבי העולם, שכן אמריטפורי נשארה סגורה בעקבות מגיפת 19-COVID. במסר שלה, היא דיברה על המגיפה, ועודדה אנשים לשמור על תקווה ולנסות להשתמש בקשיים שהם עוברים כדי להתחזק ולהיות ערניים יותר.

 

"כאשר אסון או אירוע משפיעים על העולם בקנה מידה עולמי, עלינו לראות אותו כתוצאה הקארמית של הפעולות המצטברות של העולם כולו", אמרה אָמַה. "אין טעם לבקר או להאשים קבוצה אחת של אנשים או מדינה אחת בפרט. לאירועים גלובליים – בין אם הם טובים או רעים – כל אחד מאיתנו נושא באחריות מסוימת".

 

היא המשיכה, "למשל, אם אדם טובע ליד החוף או בעומק הים, אנחנו פשוט אומרים 'הוא טבע בים'. איננו מטילים את האשמה על חלק מסוים של הים; הים כולו נתפס כאחראי. המצב הנוכחי דומה. כל אחד מאיתנו צריך לקחת על עצמו את האחריות. רק אם נחשוב כך נוכל להתחיל לבנות מחר טוב יותר".

 

אָמַה אמרה כי העניים והנזקקים הם אלה שנפגעים הכי קשה מהמגיפה, והוסיפה כי היא יודעת על אנשים רבים בכפרים הודים, שבעקבות המצב הכלכלי הפחיתו את מינוני התרופות שנקבעו להם. היא הציעה לחקור ולתקן תופעה זו באמצעות קמפיינים/מסע הסברה להעלאת המודעות.

"בזמן המגיפה, הממשלה מספקת לאנשים אורז ומוצרים חיוניים אחרים. עם זאת, לאנשים רבים יש מחלות כמו סוכרת, יתר לחץ דם, כולסטרול ומחלות בלוטת התריס. רבים מהם אינם מבינים שהם צריכים לקחת את תרופות המרשם שלהם מדי יום, בזמן הנכון, במינון הנכון", הסבירה אָמַה.

 

"מכיוון שהם אינם יכולים להרשות לעצמם את מינוני התרופות המתאימים להם, הם מחליטים לצמצם את מינון התרופות, דבר אשר יכול להוביל לשבץ מוחי. בגלל מחסור בכסף לרכישת התרופות הנדרשות, אנשים רבים מתו במהלך המגיפה כתוצאה משבץ או שנהיו משותקים".

 

אָמַה שיתפה שהתקופה הנוכחית היא הזדמנות להעצים את עצמנו על מנת לבנות את כוחנו הפנימי, הביטחון העצמי, הנחישות וההתלהבות שלנו. היא גם הדגישה את הצורך שאנשים יטפחו את תחושת האחדות, החמלה ושירותיות שרווחו בדורות הקודמים. פוטנציאל פנימי אדיר קיים בתוכנו – הרבה יותר ממה שאנו תופסים. כדי להעיר את הכישרונות הרדומים שלנו ולהשתמש בהם בצורה הנכונה, זמנים קשים הם לרוב תורמים יותר מאלו הטובים.

 

"רק כשאדם מקבל כמה מכות בחיים הוא לומד להסתכל פנימה. כאשר אנו חווים טרגדיה, מגיע הרצון ללמוד כיצד להתמיר את הסבל. באופן דומה, כאשר מישהו דוחה את אהבתנו אנו מבינים את ערך האהבה, ואנו מנסים לבצע שינויים בחיינו ובהתנהגותנו כדי לזכות באהבה זו". אמרה אָמַה.

 

"בהסתכלות על הדברים מנקודת מבט זו, נבין כי החוויות שאנו רואים כשליליות אינן שליליות באמת. עלינו להפוך את האירועים הללו לנסיבות להתעורר ולצמוח". אָמַה הסבירה שיכולים להיות היבטים חיוביים הטמונים בלעבור קשיים. על ידי התמודדות עם אתגרים כאלה והרהור כיצד הם השפיעו עלינו, אנו יכולים לתפוס ולעורר את מעיין הכוח שלנו החבוי על ידי חולשותינו.  "אז ייפתחו אלפי דלתות. רק כאשר אנו מתמודדים עם אתגרים אך עדיין ממשיכים קדימה החיים הופכים למוצלחים", אמרה אָמַה.

 

"אם נבחן את הביוגרפיות של אנשים גדולים שתרמו לעולם, נראה שכולם התרחבו וגדלו דרך קשיים. במאמץ להשיג את מטרותיהם, הם היו צריכים לעבור יותר אתגרים מאחרים.  אנשים כאלה נאלצו להתמודד עם לשון הרע ואינספור האשמות.  אך כל אלה רק הגבירו את אומץ ליבם ואת נחישותם להשיג את מטרתם".

 

אָמַה תיארה כיצד אפילו הבניין הגדול ביותר בנוי מלבנים על לבנים, כך שבאותו אופן בית חיינו נבנה בשניות, דקות ושעות. גם הזמנים הטובים וגם הקשיים הם חלק מהחיים, ולכן חשוב להתבונן גם בהצלחות וגם בכישלונות כדי להתקדם במודעות מלאה.

 

“במציאות (האלוהית) אם כן, אין כשלונות. יש לקחת את מה שנקרא "כשלונות" כשעורים שאנו יכולים ללמוד מהם", אמרה אָמַה. "דברים אחרים שכדאי לשכוח הם השפלות שסבלנו, עוולות שאנשים אחרים עשו לנו ועוינות אישית. כאשר הצורך בנקמה גוזל את דעתנו, אנו עצמנו מובסים. רק אם נדחה מחשבות כאלה, חיינו יפרחו".

אָמַה סיכמה בנאום על כוחה של אהבה וכיצד אין דבר חזק ממנה. "אין אושר גדול יותר מהאושר שנחווה באהבה.  אנו חווים אהבה כשהאגו האינדיבידואלי מתמוסס והלבבות מתאחדים כאחד", אמרה אָמַה. “זהו הזמן שנבנה גשרים של אהבה וידידות. בדרך זו, אנחנו נוכל ליצור משפחה עולמית של אהבה ללא גבולות".

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.