דף הבית » אמה, חדשות, תורתה של אמה

הזמן הינו עושרו הגדול ביותר של המחפש הרוחני

[ 27 ביולי 2021 | | אין תגובות ]

 

ה- 23 ביולי 2021, אמריטפורי – חגיגות הגורופורנימה

חלקים מנאומה של אָמַה לרגל חג הגוּרוּפּוּרְנִימַה

 

הגורו פּוּרְנִימַה אינו אמור להיות רק מצויין בפולחן חיצוני. זהו שינוי שאמור להתחולל בפנימיות. רק אז תהיו מסוגלים לחוות תמיד את נוכחותו וברכותיו של הגורו. 

 

לסָאטְגוּרוּ יש צורה פיזית גלויה כמו גם נוכחות רוחנית בלתי נראית. צורתו הנגלית הינה חשובה. עם זאת, נוכחותו הבלתי נראית הינה החשובה ביותר. כאשר הרוח נושבת, ענפיו ועליו של העץ זזים. תופעה זו הופכת את צורתה של הרוח לגלויה. יחד עם זאת, נוכחותה של הרוח הינה בכל מקום שוכנת בכל. זה ההבדל בין נוכחותם הפיזית של הסָאטְגוּרוּאִים ונוכחותם הרוחנית.

 

 

מערכת היחסים בין הגוּרוּ וה- שִישְיָה (חניך/ה רוחני/ת) נעשית שלמה רק כאשר לחניך יש אמונה וכניעה-לעצמי. עקרון הגורו, נוכחותו של הגורו וחסדו נוכחים תמיד, ללא כל מגבלה של זמן ומרחב. הם נוכחים בכל מקום, שוכנים בכול. בדיוק כפי שרחמה של האם מתרחב על מנת להכיל את התפתחותו של התינוק, ליבו של החניך צריך גם להתרחב. ענווה, אמונה והבחנה נכונה צריכים לצמוח שם. רק אז יוכל  החניך לראות את הגורו באבנים, ברוח, באוקיאנוס ובכל גרגר של חול. אך זה לא קל לפתח תכונות כאלו. לכן זה נאמר שרק כאשר החניך קיים הגורו קיים. 

 

 

אלו אשר רוצים להיות חניכים צריכים להחשיב את הגורו כחברם הקרוב ביותר. זה קל לנו להקשיב ולשמוע לעצתו של חבר טוב אשר אוהב אותנו באופן כנה. אנו מקשיבים להם בערנות, עם לב פתוח, מכיוון שאנו יודעים שחברינו ייעץ לנו לעשות רק מה שמיטיב לנו. ההבנה, האהבה והאמונה שלנו בחברינו תתן לנו מוטיבציה ותעניק לנו כח. אם נחשיב את הגורו כחבר אינטימי כזה, דבר זה יסייע לנו בהדרגה לפתח את החניכוּת וכמו כן דבקות וכניעה.

 

 

כל דבר בעולם הינו שילוב של תכונות טובות ורעות. לעומת זאת הגורו הינו דבר אשר נקי מכל דופי לחלוטין. הגורו הינו שלם לגמרי. לכן, כל דבר שהגורו יעשה יהיה לטובתו של החניך. אורה של השמש מסיר את החשכה, אך גם יכול לגרום לכוויות. לעומת זאת, אור הלבנה אינו כך. אפילו כאשר הוא מסיר את החשכה, הוא מביא קרירות. הוא מלא ביופי ומביא אושר למתבוננים. כזה הוא הגורו. הגורו הינו כמו האור הבוהק של הירח המלא אשר נקי מכל פגם. חמלתו של הגורו מורעפת עלינו כמו קרני הלבנה העדינות. רק דברים טובים ומועילים יכולים לצאת מסָאטְגוּרוּ. אין זה אומר שהחניך לא יינזף כאשר הוא עושה טעויות. הוא עלול להיענש אבל זה יהיה לטובתו.

 

 

העושר הגדול ביותר של המחפש הרוחני הינו זמן. מבלי לבזבז זמן, עם גישה של כניעה, מי ייתן וילדיי יהיו מסוגלים לציית להוראות הגורו לעשות את חייכם משמעותיים. יהי רצון והחסד יברך אתכם להשיג זאת.

 

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.