דף הבית » אמה, תורתה של אמה

הטבע מראה לנו מי הבוס

[ 7 ביוני 2021 | | אין תגובות ]

אָמַה על וירוס הקורונה והסביבה

 

 

ילדים, בעסקים, כאשר העובדים שובתים, החברה סופגת הפסדים ולבסוף נסגרת. אך אם הטבע יפסיק לעבוד, העולם כולו יסגר. לפחות מעכשיו, לאחר שחוינו את הסבל האינטנסיבי של המגפה הזאת, על האדם לשים את האגו בצד, לחדול לפגוע באמא טבע ולזהות שהיא המאסטר האולטימטיבי. עלינו לטפח את הגישה שאנחנו שום דבר מעבר למשרתים של הטבע. עלינו לתרגל ענווה, שירותיות וכבוד ולהתחנן אליה שתמחול לנו על כל הפשעים שלנו נגדה. מכיוון שעם מגיפת הקורונה היא סוף סוף הראתה לנו שהיא כבר לא תבליג, תסבול ותסלח כל הזמן על כל ההשפלות שאנו עורמים עליה.

 

"עם מגיפת הקורונה היא סוף סוף הראתה לנו שהיא כבר לא תבליג, תסבול ותסלח כל הזמן על כל ההשפלות שאנו עורמים עליה." -אָמַה

 

האוויר שאנו נושמים, המים שאנו שותים, האוכל שאנו אוכלים, הבית בו אנו ישנים, השמש שנותנת לנו אנרגיה – אנו חייבים לטבע על כל אלה. חיינו עלי אדמות אפשריים רק בזכות המאמץ המשולב של כל יצוריה. הנהרות, העצים, הדבורים, הפרפרים והתולעים, כולם ממלאים את תפקידם. אם הם לא היו קיימים גם אנחנו לא היינו קיימים. לא יהיו חיים. אם היינו מדמיינים את הטבע כעץ אחד, אז כל היצורים היו שורשיו, ענפיו, העלים, הפרחים והפירות שלו. העץ נעשה שלם רק כמכלול חלקיו השונים. אם חלק אחד ייהרס, גם השאר יכחדו בקרוב. ללא הטבע, האנושות לא הייתה קיימת.

 

אנו נושאים את הזיכרון של תקופה בה זיהינו את האמת הזו וחיינו בכיוונון עם אמא טבע, אוהבים ומשרתים אותה. באותם הימים תושבי הכפר הפשוטים, שלא ידעו קרוא וכתוב, היו מתחזקים מאגר מים קטן ומקדש קטן על אדמתם. הם הגנו אפילו על ציפורים נודדות ונזהרו שלא לפגוע באף יצור. אך ככל שאנוכיותנו וחמדנותנו גברו, הקשר שלנו עם הטבע הידרדר. תושבי היערות אולי צדו, אבל הם לקחו רק את מה שהיה נחוץ עבורם בכדי לשרוד. כפי שפרה אוכלת רק מספיק כדי להשביע את רעבה, כמו שציפור שותה מספיק רק כדי להרוות את צימאונה, הם צדו כדי למלא את הצורך של היום – ולא בשביל לצבור ולאגור. אבל כיום אנשים הורגים פילים בשביל שנהב, צדים בעלי חיים בשביל פרוותם וחוטבים יערות שלמים כדי להרוויח כסף.

 

בילדותי, כשעץ עמד להיכרת, זה היה כמו טקס של חתונה. לפני שכרתו אותו, הם קודם היו סוגדים לעץ ומתפללים לסליחה: "אני עושה את זה כי אין לי שום דרך אחרת לשרוד. בבקשה תסלח לי." עצים מעולם לא נתפסו כחסרי חיים. נהגנו להגן על מינים מפני הכחדה; עכשיו אנחנו מביאים אותם לשם. עלינו להבין כי בהשמדת הטבע אנו הורסים את עצמנו – שכל עץ שאנחנו כורתים הוא כמו ארון קבורה שאנחנו מייצרים עבורנו. מי יתן ולעולם לא נגיע למצב שהאנושות צריכה להיעלם בשביל שכדור הארץ יוכל לשרוד. למעשה, הדברים האנוכיים שהאדם עשה לטבע הם אלה שחוזרים אלינו בצורה של מגיפות כמו נגיף הקורונה.

 

אנו משקיעים מאמץ רב בחינוך ילדינו להיות מהנדסים ורופאים וכו 'מכיוון שאנחנו רוצים להבטיח להם עתיד מאושר. אבל בלי אוויר נקי, אדמה ומים, הם לא יצליחו לשרוד בכלל – שלא לדבר על להיות שמחים. לפיכך, אם אנו רוצים להגן על עתיד ילדינו, עלינו להגן על האוויר, האדמה והמים נותני החיים.

 

"המצב הוא כאילו שלאמא טבע יש סרטן בשלב 3. הטיפול שלנו בלבד יקבע כמה זמן היא תישמר. אם אנו מאוחדים במאמצינו, נוכל לחזור לפחות 10% מהדרך." -אָמַה

 

למען האמת, כבר סטינו רחוק מידי מהדרך מכדי לחזור במהלך החיים האלה. בלי קשר, בואו ננסה. בואו נחזור כמה שאפשר. על ידי "הליכה אחורה", אָמַה לא מתכוונת שעליך לוותר על כל הנוחיות של העולם המודרני ולחיות כמו נזיר – אלא רק שהדור הנוכחי צריך לספוג ערכים רוחניים ולהנחיל אותם לילדיו. נכון לעכשיו, המצב הוא כאילו שלאמא טבע יש סרטן בשלב 3. הטיפול שלנו בלבד יקבע כמה זמן היא תישמר. מאמצינו יכולים להרחיק במידה רבה מגפות, רעידות אדמה, צונאמי, שיטפונות ואת התחממות כדור הארץ. אם אנו מאוחדים במאמצינו, נוכל לחזור לפחות 10% מהדרך. אך אנו זקוקים גם לחסד. לשם כך אנו זקוקים למאמץ, ענווה ולהתייחס לטבע בגישה של כבוד ותפילה.

 

אָמַה אינה מנסה להבהיל אנשים או לגרום להם לפחד, אך בדרך כלל האמת אינה מאוד מתוקה. אם נלך קדימה, עלינו להיות ערניים וזהירים. עלינו לתת למחשבות רוחניות ופעולות נטולות-אנוכיות את אותה החשיבות שאנו מעניקים כרגע לאילו שמטרתן מטרות חומריות. זה הצורך של התקופה. זהו המסר של הטבע אלינו. בואו נעמוד מאוחדים כאחד ונעבוד יחד באהבה, חמלה וסבלנות. בואו נתפלל בעוצמה, עם לב נמס.

 

לקריאת המאמר המקורי באנגלית: https://medium.com/@Amma.Mata.Amritanandamayi/nature-is-showing-us-whos-boss-234be2a8e973

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.