דף הבית » אמה, חדשות, פעילויות הומניטריות

בית חולים אמריטה השיק ערכה לטיהור אוויר בעלות נמוכה עבור עובדי שירותי הבריאות.

[ 27 בינואר 2021 | | אין תגובות ]

בתי החולים אמריטה ומעבדות AMMACHI שיתפו פעולה כדי לפתח מאפס ציוד הגנה לעובדי שירותי הבריאות שיהיה זול בהרבה למדינות מתפתחות. הציוד מגן מפני זיהום מחלקיקי וירוס אירוסוליים, וכמובן, הינו צורך דחוף במהלך המגפה של COVID-19.

הערכה נקראת PAPR – קיצור של Powered Air Purifying Respirator – ומשמשת לספק אוויר מטוהר לאנשי מקצוע רפואיים באזורים הנגועים. ה- PAPR בדרך כלל בטוחים יותר, נוחים יותר, וניתנים לשימוש חוזר לעומת מכשירי ה-PPE (ציוד מגן אישי) המשמשים יחד עם מסכות N95. אך המחיר הגבוה משמעו שלא נעשה בהם שימוש נרחב במדינות מתפתחות.

 

עד לאחרונה, כל ה- PAPR בהודו יובאו ומחירם היה בין $1000 ל- $2000. בינתיים העלות של הערכה שפותחה באמריטה נמוכה מ-400 דולר. ההחלטה לייצר אותם באופן מקומי הייוותה צעד קטן אך בטוח לקראת הפיכתה של הודו לעצמאית יותר בצרכי הבריאות שלה. ברמה העולמית, הבטיחו היזמים כי אמריטה PAPR עומד בכל התקנים של המכון הלאומי האמריקני לבטיחות ובריאות בעבודה (NIOSH).

 

Amrita PAPR משתמש במסנן בעל יעילות הגבוהה מ-99.995% ברמת סינון הוירוסים, שוקל פחות מ-1.5 ק"ג, ועם זמן סוללה של יותר מ-10 שעות זמן. זרימת האוויר היא יותר מ-10 CFM (רגל מעוקבת לדקה), ולכן מספקת יותר נוחות במדינה לחה כמו הודו. דרישת התקן של NIOSH היא 6 CFM בלבד. כמו כן, רמת הרעש נשמרת מתחת ל -68 דציבלים מהמנוע, מה שהופך את התקשורת לטובה יותר מכמה מה- PAPRs הזמינים מסחרית.

ב- 13 בינואר 2021 השיקו מעבדות AMMACHI ובת החולים אמריטה את המוצר המשותף. עשרים ערכות ייבדקו על ידי אנשי מקצוע רפואיים בבית החולים אמריטה בקוצ'י. Omnex Inc הוא ארגון ייעוץ, הכשרה ופיתוח תוכנה בינלאומי הממוקם באן ארבור, מישיגן, ארה"ב. לאחר שישולבו כל המשובים והשיפורים העיצוביים עבור Amrita PAPR, חברת Omnex Inc תגדיל את המכשיר ותשיק אותו.

ד"ר בְּהָבַאנִי ר רָאוֹ היא מנהלת מעבדות AMMACHI אומרת כי יכולת החדשנות וההמצאה של המדענים, הרופאים והמהנדסים ממספר מוסדות אמריטה התאגדה במהלך המגפה למען מטרה אחת – להשתמש בחידושים חברתיים חדישים כמו PAPR כדי למצוא פתרונות לזמן מאתגר זה.

 

סוואמי דֶיָאמְרִיטְאָנַנְדָה, מנכ"ל של מרכזי מָאטַה אָמְרִיטְאָנַנְדָמַאִי בצפון אמריקה, מוסיף כי תמיכה בעובדים רפואיים בדרך זו טומנת בחובה גם פוטנציאל לעזור לאנשים מכל שכבות האוכלוסייה, ובכך ליצור השפעה מוחשית על החברה.

 

לקריאת המאמר המקורי באנגלית:

https://www.embracingtheworld.org/news/papr/

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.