דף הבית » אמה, תורתה של אמה

הקורונה היא אמירה של הטבע לאדם לתקן את דרכיו, אומרת אָמַה ביום הולדתה ה-67

[ 1 באוקטובר 2020 | | אין תגובות ]

 

אָמְרִיטַפּוּרִי, קולאם, קרלה

ה- 27 בספטמבר 2020

 

בעקבות מגפת הקורונה, יום הולדתה ה-67 של שְרִי מָאטַה אָמְרִיטְאָנַנְדָמַאִי דֶוִי (אָמַה) נחגג רק כיום תפילה גלובלי לשלום עולמי. דיירי האשראם ומאמינים מכל העולם הקדישו יום זה למדיטציה, צ'אנטינג של תפילות ופולחן. אָמַה גם נתנה את מסר יום ההולדת השנתי שלה. בדרך כלל, האירוע מושך אלפי מאמינים מכל העולם אשר עולים לרגל לאשראם, עם השתתפותם של ראשי המדינה. 

 

“למרות שאָמַה אינה יכולה לראות פיזית את הפנים המחייכות שלכם, אָמַה רואה כל אחד ואחת מכם בליבה. היא תמיד חושבת עליכם ומתפללת עבורכם," התחילה אָמַה. היא המשיכה והניחה את האחריות למגפת הקורונה באופן מוחלט על הכתפיים האנוכיות של האנושות, המנצלים ללא גבולות את אימא טבע.

 

עם זאת, אָמַה אומרת שצורך השעה אינה חיפוש פגמים או להרגיש אשמים אלא להשליך את העצלות ולעסוק בפעולה דהרמית עם ערנות ואומץ עָזִים. לאחר מכן אָמַה ציינה שבעה קווים מנחים שהיא הרגישה שעל האנושות יש לעקוב ולהתקדם:

 

  1. ככל האפשר, שמרו על גופכם והמיינד שלכם בשליטה.

  2. שמרו על תרגול רוחני קבוע, לפחות במידה מועטה.

  3. הפכו את השמירה על הטבע לחלק משגרת יומכם.

  4. אל תזלזלו בכוחות הטבע ותראו אותם כנחותים מכם.

  5. התבוננו בחיים מנקודת מבט רחבה יותר.

  6. צרו איזון בין השאיפות האנוכיות שלכם והנטולות-אנוכיות.

  7. הכירו וצייתו לחוקים האוניברסליים שקבע אלוהים – הסמכות העליונה.

 

בהסבר נוסף על אנוכיותו של האדם, אמרה אָמַה: "ישנו ביטוי נפוץ למוצרים חד פעמיים: 'השתמש וזרוק.' למעשה, ביטוי זה מתאר את התקופה בה אנו חיים כיום. זאת הגישה הרווחת בחברה, בין אם לגבי דברים שאנו רוכשים, הטבע או מערכות יחסים. גישה זו נולדת מתוך אנוכיות. אנוכיות היא כמו מחלה אוטואימונית שבה התאים שלנו תוקפים והורסים את הגוף שלנו. היכולת שלנו להתחשב ברגשותיהם וזכויותיהם של אחרים נהרסת. אנשים התחילו לא להרגיש חרטה כשזה נוגע ללהזיק לשכניהם או לטבע לטובת רווחתם האישית. עם זאת, רווח המושג בצורה קלוקלת שכזו לעולם לא יטיב עם אף אחד.

 

אָמַה הבהירה שהקורונה אינה עונש מהטבע, אלא אזהרה על מנת לעזור לאנושות לתקן את דרכה. "אנו עלולים להרגיש שעיתות משבר כאלה הם סוג של עונש מהטבע," אומרת אָמַה. "אך אל תקבלו את זה בצורה הזאת. התייחסו לזה כמו שיחת הבהרה מהטבע אלינו בשביל שנתקן את דרכנו. תחשבו על זה כטיפול הלם מאלוהים או מהטבע על מנת למנוע מאיתנו לעשות דברים גרועים יותר. גם אימא אדמה ואימא טבע נחשבות  כדוגמה ומופת לסבלנות. עם זאת, האדם לקח סבלנות זו כרשיון לביצוע כל מיני מעשי זוועה. הגיעה העת לתקן טעות זו."

 

אָמַה סיימה את דבריה עם הדגשה על הצורך בחמלה. "הניחוח של הפרח נישא באוויר עם כיוון הרוח בלבד. לעומת זאת, הניחוח של טוּב נישא באוויר לכל הכיוונים. אנו אולי לא מסוגלים לעזור לכולם בעולם הזה. אך אם אנו מסוגלים לבטא את החמלה שלנו לקומץ של אנשים סביבנו, הם יעבירו את זה הלאה, ובקרוב מאוד זה יתפשט כמו חוליות של שרשרת. וירוס הקָארוּנַה (וירוס החמלה) הזה, אשר מסוגל לכבוש את וירוס הקורונה, הוא הדבר אשר יש להפיץ בעולם כיום."

 

אָמַה הובילה את דיירי האשראם בתפילה לשלום עולמי שבה כולם דמיינו פרחים לבנים של שלום המומטרים מהשמיים על כל העולם. זה למעשה, תפילה שאָמַה החלה לפני מספר שנים כאשר היא הזהירה באופן חוזר ונשנה ששנת 2020 תהיה קשה בצורה יוצאת דופן לאנושות.

 

 

תורגם מתוך:

https://amritaworld.org/amma/covid-is-nature-telling-for-man-to-mend-his-ways-says-amma-on-67th-birthday/

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.