דף הבית » תורתה של אמה

שינויים רוחניים לתקופת מגפת הקורונה, ומעבר אליה

[ 16 באוגוסט 2020 | | אין תגובות ]

סוואמי אָמְרִיטָסְוָורוּפְּאָנַנְדָה מציג תשעה שינויים פנימיים שהאנושות חייבת ליישם בכדי להגיע לשינוי בעקבות קוביד-19 (וירוס הקורונה)

נכתב ע"י: סוואמי אָמְרִיטָסְוָורוּפְּאָנַנְדָה, 2 באוגוסט 2020

אָמַה - מנהיגה רוחנית והומניטרית, שְרִי מָאטַה אָמְרִיטְאָנַנְדָמַאִי דֶוִי, עומדת בראש העמותה Embracing the World וארגון Mata Amritanandamayi Math. (קרדיט לתמונה: Mata Amritanandamayi Math).

אָמַה – מנהיגה רוחנית והומניטרית, שְרִי מָאטַה אָמְרִיטְאָנַנְדָמַאִי דֶוִי, עומדת בראש העמותה Embracing the World וארגון Mata Amritanandamayi Math. (קרדיט לתמונה: Mata Amritanandamayi Math).

 

וירוס הקורונה (COVID-19) מביא איתו הזדמנות לפקיחת עיניים. הוא עוזר לנו להתבונן על היחס שלנו לעולם ועל המעשים שלנו. הרבה אנשים לקחו החלטות להפסיק מלעשות את אותן הטעויות: להפגין יותר אהבה ויותר חמלה ולדאוג יותר לאנשים ולטבע הסובבים אותם. הייתכן וכבר במאה הקודמת האנושות חוותה הרבה חוויות "פוקחות עיניים" כאלו? ה"שפעת הספרדית" שהתרחשה ב1918, השפל הכלכלי הגדול, שתי מלחמות עולם, מעשים הרסניים של אלימות ואסונות טבע… בכל חוויה כזו אנו נודרים נדרים להפגין יותר אהבה וחמלה, למרות זאת לא עובר זמן רב ואנחנו חוזרים לנהוג לפי ההרגלים הישנים שלנו. אם הפעם נרצה שהמצב יהיה שונה, אם השיעורים שאנו לומדים ממגפת וירוס הקורונה אמורים להיות ברי קיימה – עלינו לזכור את תשעת העקרונות הבאים:

1) זכרו למצוא אושר בכל מה שאתם עושים: תאהבו את מה שאתם עוסקים בו. האנרגיה הטהורה של האהבה תהפוך את העבודה שלכם להנאה צרופה. בזמן יציאה למסע, הדרך עצמה צריכה להיות מהנה עבורכם, לא רק הגעתכם ליעד הסופי. אובססיות להשיג מטרות הורסות את רגע ההווה – הוא המקום היחיד בו הנאה שוכנת. הציפיות שלנו הם כמו מוקש, גוררות אותנו אל העתיד. הֶיו נוכחים ברגע ובצעו את מעשיכם עם אהבה ובתשומת לב. שימרו את מטרות מעשיכם לצדכם. התוצאה תהיה הנאה ושביעות רצון, לא בזמן עתיד אלא כאן ועכשיו.

2) זכרו, החיים עוסקים בניהולם של הרגשות: תרגלו מדיטציה, חיזרו על המנטרה שלכם או עשו תרגילי נשימה פשוטים. תרגולים אלו יעזרו לכם להירגע, לחשוב יותר בבהירות ולא להיסחף רגשית כאשר עולה בכם קושי. חוכמה היא לא רק ידע. חוכמה היא היכולת שלנו ליישם בצורה חכמה את האחריות שלנו מבלי שפחד וחרדה יכריעו אותנו.

3) זכרו לא לאבד את מטרות החיים שלכם על ידי חיקוי מטרות חייהם של אחרים: חייל יכול להסתכל על חייו של איכר כחיים שלווים ושמחים. איכר יכול להסתכל על חייו של חייל כמרגשים ודינמיים. בכל אופן, שני התפקידים חשובים באופן שווה. יהיה לכם נכון יותר למלא אחר האחריות שלכם באופן לא מושלם, מאשר לחקות את חייהם של אנשים אחרים באופן מושלם.

4) זכרו להיות הוגנים: נסו לנהוג בכולם בחמלה. כאשר תתחילו לנהוג באויביכם באופן מתחשב כמו שתנהגו עם חבריכם, החיים יהפכו ליותר שלווים. אשמה ורגשות קדומים אחרים יפסיקו לרדוף אתכם. האדם אשר רואה באמת, הוא האדם אשר רואה את האלוהות בכל הברואים ואינו פוגע בעצמו או באחרים.

5) ידע ומעשים: האנושות מעוניינת יותר בצבירת ידע מאשר לפעול על פי הידע שצברה. בשל כך, אוכלוסיית העולם מתפוצצת מאנשי דיבור, בעוד אנשי המעשה הופכים לזן נכחד. אדם לא מפותח יכול לחשוב כי ידע ומעשים הם שונים זה מזה, האדם החכם רואה אותם כאחד.

סוואמי אָמְרִיטָסְוָורוּפְּאָנַנְדָה עם חברי "איוּד" (AYUDH) בפרלמנט הארופאי בשטרסבורג ב2014 כחלק מכנס הנוער האירופאי.

 

6) זכרו לא לברוח מהחובות שלכם: ברגע שאתם מבינים שמשהו הוא תחת חובתכם, קיימו אותו. אל תנתחו את זה מידי בראשכם, עד שתשתתקו ולא תוכלו לקיים אותו. ישנם יתרונות וחסרונות לכל דבר בחיים. אם נכלה את עצמנו בערעור עצמי, לא יהיה סוף לסבל שלנו.

7) זכרו לשמור אמונה בחוקי האלוהות של היקום: הזמן והחיים אינם מתקיימים כקווים ישרים, הם מעגליים. כל דבר ההולך מאתנו, יגיע אלינו בחזרה. מאוד קל להפוך להיות מדוכאים, לחשוב שהכול חסר סיכוי, שהרוע ינצח ושאין דבר ביכולתנו לעשות בכדי לשנות זאת. במקום להרגיש רע בגלל עוולות העולם, המשיכו לקיים את האחריות שלכם והחזיקו באמונה שישנו כוח גדול השומר בסופו של דבר על האמת. לא משנה מי אנחנו: מורים, אמנים, ראשי ממשלות, מנכ"לים, סוחרים או פועלים – כוח אלוהי עוקב אחר המעשים של כולנו. המעשים שלנו היום יחזרו אלינו בסופו של דבר. וכך, לכל אחד מאיתנו.

8) זכרו להיות מדיטטיביים:  מדיטציה היא האמנות המאפשרת לנו להגיע למרכז השקט שבתוכנו, ולשדר את השקט הזה לתוך מעשנו. השקט יביא בהירות עמוקה למחשבה, להקשבה ולהדרכה של אחרים. תהיה לנו יותר סבלנות ואהבה, ונוכל להיות יותר יציבים רגשית בזמנים מאתגרים.

9) זכרו להיות אינטואיטיביים: ברגע שהגשמנו את השקט הפנימי, חיינו לא ישלטו על ידי מחשבות סותרות. במקומן נצליח לפתח מיינד אינטואיטיבי שיאפשר לנו לקחת החלטות נכונות בזמן המתאים עם ההבנה המתאימה. אָמַה אומרת: "להיות אינטואיטיביים משמעו להיות ספונטניים". הצעד הראשון בלהפוך להיות ספונטניים הוא מאמץ כנה ועבודה קשה. הצעד השני לשחרר הכול, לשכוח את כל אשר עשיתם. להיות נוכחים בהווה עם המיינד במצב של שקט ומנוחה. ממנוחה זו, המיינד האינטואיטיבי מתחיל לתפקד.

רוב הזמן במהלך מגפת הקורונה, האנושות תרגלה מידה רבה של שליטה עצמית. אנחנו לומדים שניתן לחיות גם רק עם הדברים ההכרחיים והבסיסיים. יתכן והיקום מנסה להדריך אותנו אל עבר הבנה מדויקת יותר לגבי הדברים החשובים בחיינו. אם נצליח ליישם את תשעת העקרונות הללו ולשמור אותם נוכחים בחיינו, נצליח להשיג לא רק עושר חיצוני אלא גם עושר פנימי. זהו הנתיב שאָמַה מדריכה אותנו לאורכו.

החזון של אָמַה מדבר על כך שהעולם והאלוהות הם אינם נפרדים, אחד הם. לא משנה מה העתיד מתכנן עבורנו, בואו ננסה לאמץ לקרבנו את החזון הזה, ולעשות מה שנוכל בכדי לעזור בחמלה רבה לעניים ולסובלים. כפי שאָמַה אומרת: "כמו שהשמש לא צריכה את אור הנר, כך האלוהות לא צריכה מאתנו דבר. אלוהים הוא הנותן את האור. כל כך הרבה אנשים סובלים סביבנו, בואו וננחם אותם. בואו וניתן להם את העזרה שהם צריכים. זו היא אהבת אמת לאלוהות. זו היא רוחניות אמתית."

סוואמי אָמְרִיטָסְוָורוּפְּאָנַנְדָה פוּרי הוא סגן יושבת ראש הארגון Mata Amritanandamayi Math. הוא התלמיד הרוחני הבכיר ביותר של המנהיגה הרוחנית ההודית שְרִי מָאטַה אָמְרִיטְאָנַנְדָמַאִי דֶוִי (אָמַה). מאמר זה נלקח מהרצאתו של סוואמי שניתנה ב26 ליולי 2020, במהלך  Europe Youth Summit (כנס הנוער האירופאי) 2020. הכנס התקיים השנה באופן וירטואלי בגלל מגבלות מגפת הקורונה והתקיים בנושא: " פעלו היום, עבור מחר טוב יותר" (ACT Today for a Better Tomorrow).

פורסם ותורגם מהאתר:

https://medium.com/@amritaswarupananda/spiritual-changes-for-the-pandemic-beyond-68d9cd6c2c39

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.