דף הבית » תורתה של אמה

בואו נהפוך את העתיד לבהיר יותר על ידי הקשבה לקול החוכמה של הטבע

[ 11 בינואר 2019 | | אין תגובות ]

ה 1 לינואר 2019—אמריטפורי
קטע מתוך המסר של אמה לשנת 2019

הנה אנו בפתחה של שנה חדשה. עצם המחשבה על השנה החדשה מעורר תקווה, שמחה והתלהבות. מי ייתן ופרחים של שלום ואושר יפרחו בלבבותיהם של ילדיי! מי ייתן וריח הפרחים הללו יופץ ברחבי העולם דרך מעשיכם הטובים.

במהלך השנה שעברה, העולם היה עד להרבה מחלוקות ואסונות טבע. ההצפות לאחרונה בקארלה הותירו אנשים רבים עם זיכרונות קשים של מצוקה ואסון. בכל מקרה, יש דבר אחד שאנו זקוקים לזכור: כל מצב קשה בחיים מעניק לנו הזדמנות לתקן משהו בתוכנו. ההצפה הייתה הזהרה—מסר. במשך זמן רב אנו מנצלים את הטבע למטרות אנוכיות ותועלות קצרות טווח. מה שהיינו עדים לו היה תוצר מר של זה. לכן, בשנה חדשה זו, בואו נצעד קדימה בנכונות רבה להגן ולהחזיר את ההרמוניה של הטבע. אנו יכולים לעשות את העתיד שלנו בהיר יותר ע"י הקשבה לחוכמת הטבע. בנוסף, בואו נשתדל ונתפלל מעומק הלב – שתגבר האהבה והסולידריות בין אנשים ואומות. שניהם, גם תפילה וגם השתדלות נחוצים מצידנו.
מבלי להיכנע לייאוש, עלינו להאיר את ליבנו במנורת התקווה. השנה החדשה היא תזכורת לחלוף הזמן. כמו צל, המוות מחכה להגיח ממש מאחורי כל אחד מאיתנו. יתכן ונאלץ לעזוב את "הבית השכור הזה" המכונה גוף בכל רגע. לפני שהמוות ישיג אותנו, עלינו לבצע את חובותינו הרבות. בלילה זה, בהסתכלות לאחור, עלינו לבחון את עצמינו ועם המבט קדימה לעשות פעילויות חיוביות. כעת זה הזמן לקבל החלטות נחושות.

בתחילתה של השנה החדשה אנשים מברכים אחד את השני, "שנה טובה!" או "חג שמח!" האמת היא ששמחה לא מגיעה רק בגלל שהתאריך בלוח השנה התחלף. רק כאשר שינוי חיובי מגיע לתפיסתנו ומעשנו אז נחווה שמחה.
בשנה זו אנו זקוקים לשאול את עצמנו מספר שאלות חשובות:
קודם שאל/י את עצמך, "האם אני מתפתח/ת בצורה עקבית בדרך הרוחנית?

האם אני עקבי/ת במשמעת והתרגול הרוחני שלי? או שמא אבדתי את דרכי?"

לאחר מכן, "האם אני חי/ה לשם עצמי בלבד? או, בכל יום, האם אני מסוגל/ת לעשות משהו—כל דבר—לא אנוכי למען אחרים?"

ואז, "האם אני מסוגל/ת להיות בשליטה עצמית ובגרות בכל עת? או כאשר כעס, קינאה ורגשות נמוכים אחרים גוברים עלי, האם אני פוגע/ת באחרים?"

ולבסוף, "האם אני מסוגל/ת לתרום ולגלם את חלקי בהגנת הסביבה?"

בהתאם לתשובותנו, אנו צריכים להיות מוכנים לתקן את עצמנו ולנהוג בהתאם. כעת זה הזמן לקבל החלטות נחושות ולהתחיל להשקיע מאמץ. לרוב אנו מקבלים החלטות רבות בשנה החדשה ולאחר מספר ימים הן מתפוגגות. אנו תמיד מוצאים סיבה כזו או אחרת לחוסר ההתמדה שלנו.

כל פעולותינו אמורות להתבצע בגישה שרק רגע זה עומד לרשותנו; הרגע הבא כבר לא בידינו. כל פעולה אמורה להתבצע עם הבחנה, ערנות, התלהבות וחיוך. מטרת החיים היא הכרת האל, ההבנה שאיננו נפרדים ממנו. טיפה ממודעות זו כבר מצויה בנו. מה שעלינו לעשות הוא לחזק ולהרחיב מודעות זו. אל לנו להרפות מהמודעות שזו מטרתנו. עלינו לנצל את חיינו וגופנו למטרה זו.
זו האהבה אשר מחדשת את הכול ומעניקה רעננות. אנו נוכל רק לחוות חדשנות ורעננות בחיינו כמידת האהבה בתוכנו. אם אור האהבה לא נוכח בנו, גם בחוויות חדשות נוכל לחוות רק חשכה. עלינו לנוע קדימה ולהדליק את אור התקווה בנר המכונה גוף.
אולי תתהו כיצד נוכל להתעלות על החשכה הנוראה הזאת בעזרת נר יחיד בלבד. זכרו, בכל צעד שנצעד, האור הזה יתקדם איתנו. באור זה, אחרים יוכלו לצעוד קדימה גם. עלינו להשתדל עם בטחון עצמי. כאשר נתקדם בדרך זו, נוכל להבין את העצמי האמיתי שלנו. אם נפשנו מלאה באור האהבה של הבורא, כל החוויות—טובות ורעות—יוכלו לגרום לנו שמחה. נוכל לחגוג לא רק את ההצלחות שלנו אלא גם את הכישלונות.

ישנן שתי דרכים שונות שנוכל לחגוג. נוכל לעשות כמו רוב האנשים ולחגוג את החגים על לוח השנה, נדליק זיקוקים, נרקוד, נשיר ונמלא תשוקות מסוימות. או שנוכל לחגוג בהכרת גדולתו ויופיו של האל בכל רגע בחיינו. הדרך הראשונה היא חיצונית בלבד. היא רק פרק זמן קצר של הנאה בין כאבים וצער. כמו מספר ברקים בשמים חשוכים, הבזקי השמחה האלו קצרים, ולאחר שהאירו את חיינו לזמן קצר, הם נעלמים. בדרך השנייה, החגיגה היא מצב מנטאלי מתמשך. חגיגה אמיתית אינה משהו אשר ניתן להשגה ע"י מילוי תשוקה טריוויאלית. היא השלב האחרון לאחר הכנות בלתי פוסקות. כאשר אנו מתבוננים בפרח מלבלב, מתנדנד ברוח ומפזר את ניחוחו, איננו מבינים שזה מייצג את המעבר האחרון של הניצן מחושך לאור. בתוך הניצן היה חושך. מחושך זה, הוא לאט פרח אל האור. בדומה לכך, המסע שלנו של פריחה מחשכת הרגשות הנמוכים אל האור של האהבה הטהורה. למעשה, רק בשלב האחרון שאנו חווים את החגיגה והאושר האמיתיים.

ילדיי, אל תאפשרו לצער והקשיים של 2018 להפריע לכם. אל תאפשרו להם להפוך למכשולים בדרכיכם. ראו את הקשיים של 2018 כפרק קודם בספר החיים. מי ייתן וילדיי יוכלו לעבור לעמודים הבאים ולהתחיל את 2019 כפרק חדש. מי ייתן וילדיי יוכלו ליישם את הלימוד של 2018 עם הבחנה נכונה, ויתקנו את הטעויות, יתקדמו קדימה ויהפכו את 2019 יפה יותר ומלאה באהבה. מי ייתן וילדיי יישאו את מסר האהבה והשלום לעולם. מי ייתן וֶהָפָּרַמְאָטְמַן יברך ילדיי וימלא את חייהם בשלום, בריאות פיזית ומנטאלית טובה וסיפוק.

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.