דף הבית » חדשות, פעילויות הומניטריות

אמה משתתפת בתכנית המדינית של ראש ממשלת הודו לשיפור ההיגיינה והניקיון

[ 22 בספטמבר 2018 | | אין תגובות ]

כחלק מהתוכנית הממשלתית של הודו "סְוַוַצְהְטַה הִי סֶוַה", השתתפה אמה בועידת וידאו עם ראש ממשלת הודו סרי נרנדרה מודי. אמה השתתפה בשיחה ישירות מהאולם של הדרשן באמריטפורי שהתמלא במאמינים, חסידים ותלמידים מאוניברסיטת אמריטה.

לצד אמה, המשתתפים כללו את השחקן אמיטאב באצ'אן, שחקן הקריקט סאצ'ין טֶנדוּלקאר, המנהיג הרוחני סאדגורו ג'אגי וָאסוּדֶב, השר הראשי של מדינת אוטר פארדש יוגי אַדִיטְיַנַאט, התעשיין ראטן טאטא ועוד מכובדים נוספים.

לבקשתו של ראש ממשלת הודו אמה דברה על הגנת איכות הסביבה והמאמצים לשמירת הניקיון שהארגון של אמה מוביל.

״זה שנים רבות שהארגון מעורב באופן פעיל בתחומים כמו הגנת איכות הסביבה, קמפיינים להפצת מודעות ופעילויות ניקיון, בריאות ושמירה על מים. בשנה זו בלבד ערכנו 1,700 מסעות ניקיון בכל רחבי הארץ. תרמנו 1,000,000,000 רופי לתוכנית "סְוַוַטְצ' בְּהַארַט- נַמָאמִי גָנְגַה". בנינו 15,000 חדרי שירותים בקראלה.״

בנוסף אמרה אמה שהמחסור בחדרי שירותים בכפרים נותר בעיה.

"זה לא רק עניין של כבוד וצניעות, אלא גם בטיחות לנשים שנאלצות לצאת באמצע הלילה על מנת לעשות צרכים. לפני זמן רב הוזמנתי לביתה של מאמינה. כאשר הגענו לשם גילינו שאין שם שירותים. הנשים נאלצו לעשות צרכים בשטח הפתוח.  כשנשארנו שם נאלצנו להתאפק עד מאוחר בלילה, כך שאמה מכירה מניסיונה האישי את הקושי של נשות כפרים כאלו."

כמו כן אמה עדכנה את ראש ממשלת הודו לגבי המאמצים של התוכנית של אימוץ הכפרים.

"אמצנו 101 כפרים ברחבי האומה כחלק מתוכנית האמריטה סֶרְב  Amrita SeRVe program״.

"בכפרים הללו לא רק בנינו חדרי שירותים אלה גם לימדנו את הנשים המתגוררות שם איך לבנות חדרי שירותים בעצמן, דבר שעוזר להם להתפרנס ולהפוך עצמאיות. בכפרים אילו אנו גם עורכים תוכניות העצמה לנשים."

אמה המשיכה וסיפרה על תחבושות היגייניות מתכלות ורב שימושיות שפותחו באשראם – ״סָאוּקְיָאם״.

"זה לא מספיק לנהל את האשפה. אנו גם צריכים לדעת כיצד להפסיק לייצר אשפה," אמה אומרת. "לדוגמה התחבושות ההגייניות הנפוצות בשוק ואינן מתכלות ובכך מוסיפות לאשפה בארצנו. באשארם יצרנו את 'סָאוּקְיָאם'  – תחבושות היגייניות עשויות כותנה וסיבי בננה. הן מתאימות לשימוש חוזר וגם מתכלות. התחבושות מיוצרות על ידי נשים החיות בכפרים בתוכנית האמריטה סֶרְב, וכך הייצור של התחבושות הפך גם למקור פרנסה."

"זה לא מספיק אם חולה סכרת לוקח תרופות. הוא גם זקוק להיות ערני לגבי מה שהוא אוכל. בדומה לכך,המודעות לשמירת הנקיון צריכה להתחיל ברמת בתי הספר. משאלתה של אמה היא שכל בית ספר ומכללה ייקח את האחראיות על שמירת הניקיון כשתי קילומטר סביבו. ניהול אשפה הוא חלק אחד. בכל עירייה ומועצה מקומית צריך להיות מקום בו יפרידו וימחזרו אשפה. אחרת מאמצינו לא יהיו שלמים."

"הארגון מעורב גם במחקרים רבים, ביניהם האפשרות של הזרקה ליתושים גן אשר ימנע מהם לשאת במלריה או קדחת דנגי."

"אמה בקשה שכל מי שהולך בדרכה וכל מי שאוהב אותה ייקח חלק ב- סְוַוַצְ'הְטַה הִי סֶוַה במסירות. להדהד המסר של ראש ממשלת הודו על הפיכת הודו ליפה ונקייה שוב, אמה נותנת את הבטחתה שארגונה תמיד ייקח חלק משמעותי."

ראש ממשלת הודו מודי אמר,

"אמה, מָאְטָה אָמְרֵטְאָנַנְדָמַאִי דֶוִי, משמח אותי מאוד שלקחת את הזמן להיות חלק מהאירוע הזה היום ונתת לו מברכותיך. ברכותיך תמיד היוו מקור אדיר של עוצמה לתנועה זו. תמיד היית משואה של תקווה לעניים ולנזקקים. אני תמיד הייתי נמען של אהבתך. עוד מהזמן של רעידת האדמה בגוגַ'ראט ב 2001 ועד היום, בכל פעם שהייתה הזדמנות לשרת את היית בחזית. לקחת חלק חשוב מאוד בחיזוק הרצון לשרת את העניים בתוכי. תרומתך לסְוַוַצְ'הְטַה הִי סֶוַה אָבְּהָיַאן בברכה, זמן, משאבים והמאמצים של מתנדביך העניקו לתנועה המון תאוצה ואנרגיה. ההכשרה שנתת לנשים להפוך לבנאיות ולבנות חדרי שירותים היא דוגמא נהדרת לפיתוח משאבי אנוש ופיתוח כישורים. נשים מאז ותמיד היו מתקדמות בנושאים של שמירת הניקיון והסניטציה אך עכשיו הענקת להן גם את ההכשרה וההעצמה לכך. אני קד ביראה למאמצים המוצעים על ידייך."

מיד בתום הועידה, אמה והנוכחים באולם יצאו לנקות רצועת חוף באורך של 16 ק"מ על יד האשראם. בין המאמינים אשר השתתפו גם דוּרְגַה לַקְשְמִי וסוּרַג'ס; מִיטְהוּלַה ודְהַנוּש, הזוגות אשר עמדו להתחתן באותו היום, בבגדי הנישואין שלהם. החתונות נערכו ע"י אמה בסיום מסע הניקיון.

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.