דף הבית » פעילויות הומניטריות

סיוע לנפגעי ההצפות בקראלה

[ 29 באוגוסט 2018 | | אין תגובות ]

בזמן שגשמים בלתי פוסקים ממשיכים להציף את קראלה, אמה תרמה סכום של כמיליון וחצי דולר (1,418,000$) לקרן השר הראשי של קראלה שמטרתה להקל את המצוקה של הנפגעים הרבים.
במקביל, עמותת לחבק את העולם הקימה ומפעילה מרכזים לסיוע רפואי, חלוקת מזון ואספקת ביגוד  – מסביב לשעון. אזורים מסויימים עדיין מוצפים והרופאים נאלצו לקבל קהל על גבי סירות.
כמו כן הוקם קו טלפון המאוייש על ידי 130 תלמידים ומתנדבי הפקולטה מאוניברסיטת אמריטה וידייאפיטאם, הנותן מענה 24 שעות ביממה לנפגעים. המספר הוא: 04762805050.

״בכל יום אנו רואים את הגשם ממשיך לרדת״ אומרת אמה.״בכל פעם שהגשם מתחיל מחדש, אנו יודעים שהוא גורם לעוד ועוד הרס. ליבי יוצא אל המשפחות אשר מאבדים את יקיריהם ובתיהם. אנו מעוניינים לסייע להם בכל דרך אשר נוכל״.

ההצפות הפעם הם החמורות בקראלה מאז 1924, וגרמו לעשרות מפולות ברחבי המדינה. מספר ההרוגים ממשיך

לעלות בכל יום. הנזק לגידולים החקלאיים ורכוש עדיין לא נאמד.

אמה אומרת:

״הטבע כל כך בחוסר איזון בימינו אנו רואים בבירור איך האקלים משתנה. בעונה הלא גשומה יורד גשם כבד לעיתים תכופות. הקיץ נעשה ארוך יותר ויותר. במקומות מסוימים אשר מעולם לא ירד שלג, לפתע יורד שלג. הגידולים החקלאיים נפגעים. העצים לא נושאים פרי. אנו זקוקים להתקדם בזהירות עם המודעות שלכל אחד מאיתנו יש את האחראיות להגן על אמא טבע.
החל מנטיעת עצים ומחזור לֶקַארפּוּל (נסיעה משותפת) ועד הימנעות משימוש מיותר בפלסטיק—על כל אחד מאיתנו האחראיות לעשות את חלקו, ולהתפלל לחסדי האל. בימינו אלו זה נראה שכולם מודעים לזכויותיהם אך אף אחד אינו מודע לאחריותו״

במהלך השבוע האחרון, צוות רפואי מבית החולים אמריטה ביקר בכ-13 מועצות כפרים במחוז אלפוזה והקימו 18 מחנות סיוע רפואי, אשר קבלו כ- 3618 מטופלים. עוד 20 מחנות סיוע רפואי נוספים יוקמו באלפוזה בלבד. באזורים רבים הצוות הרפואי סיפק שירותי וסיוע רפואי על גבי סירות לנוכח ההצפות הכבדות באזור.
צוות נוסף של רופאים ופָּרָמֶדִיקִים הפעילו מחנות רפואיים במחוז וָוָיְאָנָנְד בעזרת יחידה רפואית ניידת. הצוות יערוך 25 מחנות נוספים באזורים ההרריים של צפון קרלה. עד אשר ההצפה תתפוגג הצוות יספק שירות מסביב לשעון.

מתנדבי לחבק את העולם יחלקו מי שתייה, שקיות של אוכל, מצרכים, ביגוד, שמיכות ומצעים לנפגעים.
צוות AYUDH יתחיל גם בעבודות ניקיון באזורים אשר נפגעו מההצפה החל מיום רביעי.
עוד עזרה וסיוע תסופק לפי התפתחות והערכת המצב.

לתרומה לחצו כאן

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.