דף הבית » תורתה של אמה

המסר של אמה לכבוד יום הולדתה ה 63

[ 29 בספטמבר 2016 | | אין תגובות ]

המין האנושי הפך לאסון טבע מהלך, במקום זאת ניצור גלים של חמלה

27 לספטמבר 2016 – תמצית דבריה של אמה לכבוד חגיגות יום הולדתה ה 63 

לקחת יותר ולבזבז זהו חוסר יושר (א-דהרמה) 

"שמירת הסביבה הוא אחד הנושאים הגדולים איתם מתמודדת האנושות בימינו. אם רק היינו הולכים בדרכי אבותינו, יכולנו בקלות לפתור את הבעיות עימן האנושות מתמודדת בעניין זה. בעבר, אבות אבותינו לא היו צריכים "לנסות לשמור על הטבע" משום שבעצם חייהם הם הגנו על הטבע. שמירה על הסביבה היתה באורח החיים שלהם, בטקסים שלהם ובמנהגים התרבותיים שלהם. כבוד והערכה כלפי כל היצורים החיים והבריאה היו חלק בלתי נפרד מחייהם. היה זה טבוע במהותם שעליהם לקחת רק מה שהם זקוקים לו מאמא טבע, בלי לנצל אותה ולהרוס אותה.

אבל בעולמנו היום, אנו רואים את בני האדם לוקחים מהטבע ומחבריהם בני האדם ללא גבול. ובנוסף על כך, הם גם מכלים אותם באותו הזמן. לקחת יותר ולבזבז הם הליכה שלא בדרך האמת (א-דהרמה). גם שעון של 1,000 רופי וגם שעון של 100,000 רופי יראו את אותה שעה. אך אם נוכל להסתפק בשעון של 1,000 רופי, נוכל לתת את יתרת הכסף לעניים ולאלו שאין להם. "

מכת הטרור

"מכת הטרור אחת הבעיות הקשות של האנושות בימינו, שודד מהחברה את שלוותה", אמרה אמה.

"סטטיסטיקות מראות כי כ1,200 התקפות טרור גדולות התרחשו בחלקים שונים של העולם ב2016 לבדה. היום המציאות היומיומית שלנו גרועה מחלום הבלהות הגרוע ביותר".

"אסונות טבע עשויים לא להיות תחת שליטתינו" הוסיפה אמה, "אך יש לנו אמצעים טכנולוגיים היכולים להתריע במקרה אסון טבע מתקרב. אולם, מדענים טרם הצליחו להמציא מיכשור היכול לאתר אסונות שהמוח האנושי נושא בתוכו. בימינו המין האנושי הפך לאסון מהלך".

אדוות של חמלה

"אלוהים הוא האחדות נטולת הגבולות וההפרדות. אמא אדמה, האטמוספירה, הציפורים וכל החיות, הצמחים והעצים – כל חלקיק בהם מלא וגדוש בכח האלוהי הזה. אלוהים נוכח במלואו בכל הברואים. כשאנו מבינים לגמרי אמת זאת, לא נוכל לעשות דבר מלבד לאהוב את עצמינו ואת כל מי שמסביבינו. האדווה הראשונה של אהבה מתחילה מתוכינו. כשזורקים אבן קטנה לבריכה, הגלים הראשונים נוצרים סביב האבן עצמה. בהדרגה האדוות גדלות ומתרחבות עד שהן מגיעות אל החוף. באותה צורה, אהבה צריכה להתחיל מבפנים. אם נוכל לזכך את האהבה שגלומה בתוכנו, היא תוכל בהדרגה להקיף את העולם כולו".

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.