דף הבית » פעילויות - ישראל

סיכום הביקור – תודה לכל מי שהשתתף!

[ 4 בספטמבר 2011 | | 3 תגובות ]

סוואמי שובאמריטה, תלמידה הקרוב של אמה, ביקר בישראל בפעם החמישית. בחמשת ימי הביקור שלו בישראל, ערך הסוואמי שלושה ערבי לימוד, ריטריט יומי אחד וגם מצא זמן לסיורים ומפגשים אחרים. קבוצת מתנדבים הכינה את הביקור ודאגה לכל הפרטים סביבו.

את הביקור פתח הסוואמי בחיפה. הוא ביקר בגנים הבאהיים ולאחר מכן ערך בחיפה את מפגש-הלימוד הראשון אליו הגיעו כשישים אנשים, במהלכו הוקרן סרט על פועלה של אמה. הערב נגמר, כמיטב המסורת, בשירה מקודשת (בהאג'ן) עם הסוואמי.

ביום שישי פגש הסוואמי, יחד עם נאט (המלווה את הסוואמי בביקוריו בעולם) את להקת המחול של צעירי רמת גן. הלהקה פועלת כבר מספר שנים ונאט סיפר לחבריה על פעילויות ה AYUDH , תנועת נוער שחבריה רוצים לחיות חיים המבוססים על עקרונות רוחניים ובהשראתה של אמה.

בערב שבת נערך מפגש-לימוד ב"אלהיוגה" בנמל תל אביב. כל קבוצת המתנדבים הכינה את האולם, כולל צ'אי שופ ודוכן הספרים והמוסיקה. עשרות אנשים מלאו את האולם, ושמעו את הסוואמי מדבר על "שמחה כעניין של החלטה".
במשך כ-45 דקות תיאר סוואמי בהומור ושנינות את המכשולים שיש לנו בחיים ואת הגישה המומלצת שעלינו לנקוט על מנת להיות מאושרים: "שמחה היא כמו פרפר, אם מנסים לתפוס אותה, היא מיד בורחת. אם יושבים בדממה ברגע ההווה, היא פשוט נוחתת לך על הכתף". הסוואמי גם סיפר מחוויותיו לצד אמה, לשמחת הנוכחים.
לאחר הפסקה קצרה וצ'אי חם, סוואמי שר שירי בהג'נים כולל Om Namah Shivaya ולסיום שר יחד עם הנוכחים גם בעברית – "אמה בואי אלי".

סוואמי בשיחה באלהיוגה, תל אביב

בבוקר שבת המתנדבים השכימו קום על מנת להכין את הריטריט, שנערך ברמת אביב. הרטריט לא כלל הפעם את לימוד המדיטציה של אמה (קורסים הנערכים באופן קבוע מדי שלושה חודשים ובעברית), כך שהסוואמי יכל היה לערוך יום של לימוד רוחני מעמיק, כולל מתן זמן לשאלות מורכבות, ליותר מארבעים איש שבאו לשמוע על אמה ותורתה.

הסוואמי עסק גם ביוגה-סוטרה של פטנג'לי, דבר על ההתמודדות עם המיינד, וסיפר על דרכו הרוחנית האישית ועל המפגש הראשון שלו עם אמה – המפגש ששינה את חייו. בנוסף גם הוקרן סרט המתעד את ביקורה של אמה בקניה השנה, שם היא חנכה בית יתומים.

אחרי סידור האולם וקיפול כל הציוד, הלכנו יחד עם סוואמי לטעום את ה"מאכל הלאומי" – פלאפל…

למחרת, ערב ראשון, נפרדנו מהסוואמי בתכנית אחרונה לשנה זו, בראגה שבפרס חנה. זו הפעם השלישית שהסוואמי מגיע לראגה ותמיד האולם צר מלהחיל. גם הפעם יותר ממאה איש הגיעו לשמוע את דבריו. בחוץ היה קר, אך בפנים כולם ישבו בצפיפות מחממת, על כוס צ'אי או פרוסת עוגה. נושא השיחה היה "להיות כאן ועכשיו". גם כאן היה משעשע ומרתק גם יחד להאזין לדבריו של סוואמי שובאמריטה. את הערב, ואת הביקור כולו, סיימנו בשירה מקודשת.
ביום שני סוואמי ונאט המשיכו במסעם הארוך, והפעם לערוך תכניות בדנמרק. אנחנו נשארנו עם תחושה טובה של בקור מוצלח ומרומם נפש – ועם התקווה שכל ביקור של סוואמי מקרב גם את הגעתה של אמה בישראל.

סוואמי שובאמריטה בשירת בהג'נים

סוואמי שובאמריטה בשירת בהג'נים

תמונות הביקור

ראיון עם סוואמי שובאמריטה

כתבות נוספות באתר על סוואמי שובאמריטה

3 תגובות »

 • חיה בר כותב :

  הי לכולם,
  כמה מרגש לקרוא על הביקור,הנפלא של סוואמי שובאמריטה.ולהיות בחוויה נפלא של התרוממות רוח.תודה ממני לכול צוות המתנדבים,ישר כוח.חיה

 • מיכל כותב :

  מדוע לא ניתן לראות את התמונות מהביקור?
  כבר ימים רבים שבכל המחשבים בהם ניסינו לפתוח את התמונות, המסך נותר שחור, עם הכיתוב- loading.
  נשמח אם תוכלו לבדוק זאת.
  שבוע טוב ותודה!

 • admin כותב :

  הי מיכל, תוקן!

הוסף תגובה !

באפשרותך להגיב או לשלוח טראקבק מאתרך. באפשרותך גם להירשם ולקבל עדכונים באמצעות RSS.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

הבלוג תומך בצלמיות. באפשרותך להירשם באתר Gravatar.